Jump to content

Ozljeda na radu


saraa

Preporučene objave

Molim vas pomoć!

 

Zbog ozljede na poslu prijavila sam ozljedu na radu još prije 1.5 mj.

Još nisam dobila rješenje o prihvaćanju odnosno odbijanju iste. Zvala sam Hzzo, rekli su mi da je zbog komplicirane ozljede ista upućena liječničkoj komisiji odnosno pravnoj službi.

Jasno mi je da će možda komisija tražiti dodatne nalaze, al zašto bi išlo pravnoj službi?

Ima li netko iskustva? i koliko to traje?

Ako odbiju tu ozljedu onda je to obično bolovanje ili?

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što znači: "prijavila sam ozljedu na radu"? Liječnička komisija konstatira dijagnozu i daje medicinsko mišljenje a pravna,utrđuje dali prema Zakonu to jest povreda na radu i dali je cijeli postupak oko prijave ozljede proveden na propisan način. Čekat ćete cca dva-tri mjeseca na riješenje. Da i možda će vas tražiti dodatnu medicinsku dokumentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

 

krivo sam se izrazila, :misli: , "prijavila" znači predala u hzzo dokumente za ozljedu na radu (obrazac, nalaze, izjavu...).

jasno mi je za liječničku komisiju ( i mislila sam da će im trebat nalazi), a za pravnu - možda jer sam kasnila, predala dokumente 10 dana nakon ozljede, a rok je 8, a možda je i razlog što sam radila dva dana s ozljedom (mislila sam da će proći) a tek onda otišla kod doktora (sve sam to detaljno navela u izjavi). :tikvan:

 

nema veze, čekamo... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija