Jump to content

Alkohol, alkotest i vozačka dozvola


Marija222

Preporučene objave

Ako bi mi netko mogao pomoći savjetom, bila bih zahvalna :).

 

Zaustavila me policija prije nekoliko dana,vozila

sam i kolegicu.Policajac me pitao ako sam konzumirala

alkohol, rekla sam da nisam, pošto sam popila 2 pića

i mislila sam da ne može biti više od 0,5, kad ono,

1,46??!!Puhala sam doslovno 2 minute nakon popijenih pića.

Dobila sam odmah kaznu od 2000 kn, plus kaznu za nemanje

vozačke dozvole sa sobom (pa mi je nisu ni oduzeli),300 kn,

s tim da mi nije upisana zabrana vožnje, ta je rubrika ostala prazna.Što to znaći?Dobila sam i uplatnice odmah.Da li naknadno može doći zabrana

upravljanja vozilom?Policajac je još naknadno dodao da sam vozila krivudajući, ne znam da li je mislio na to što sam sjedila čudno, naime, bila sam na većem operativnom zahvatu i u bolnici do prije tjedan dana, te sam dobila upute da ne mogu neko vrijeme sjediti, nego u biti, poluležečki (pomalo smiješno zvuči,ali nije) još sam na ljekovima, i zbog teškog zdravstvenog stanja imala sam, i imat ću još, visoke troškove.

Imam rok žalbe 8 dana od tog dana?

Na što bih mogla uložiti prigovor?

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Netko tko se prije tjedan dana vratio iz bolnice sa operacije i ne smije sjediti (kako vi kažete poluležeći položaj) nije u stanju sigurno upravljati vozilom (čl. 198/1).

 

Ako ste sumnjali u izmjerenu količinu (kako kažete nakon 2 minute), zašto niste tražili vađenje krvi?

 

 

I malo moraliziranje: bili ste na operaciji prije tjedan dana, pijete lijekove i uz to pijete alkohol? Mjesto vam sigurno nije za volanom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako popijete 0,05 l rakije ili drugog pića iste jačine (pola decilitra) i pušete nakon 4 minute...napuhat ćete 5 (slovima: pet) promila !!!!!Ja provjerio doma.Nakon 3 sata bilo je 0,00.Trebali ste ići na vađenje krvi jer u krv alkohol ulazi postepeno.Osim ako niste polako pijuckali i prije tokom dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija