Jump to content

otvaranje obrta


kastavka

Preporučene objave

Poštovani,

 

ne znam jesam li izabrala pravo područje, ali evo ovako. Otvorila bih obrt za knjigovodstvene usluge, ali radim kao voditelj financija u firmi gdje sam uredno prijavljena, plaćaju se svi porezi i doprinosi, isplaćuje plaća...

Kosi li se moje zaposlenje s otvaranjem knjigovodstvenog servisa i smijem li ja zapravo otvoriti takav obrt?

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Draga kolegice, samo otvorite i radite, nema to veze s vašim zaposlenjem u firmi. Plaćat ćete mirovinsko i zdravstveno po poslovnom rezultatu, ali to vjerojatno znate, i dalje ćete u firmi raditi kao i do sada. Jedino, provjerite da li ste ugovorom o radu potpisali da se istom djelatnošću nećete baviti privatno jer bi vas tada mogao tužiti poslodavac. Ima o toj konkurenciji unutar iste djelatnosti i u zakonu o radu, ali mislim da vi nemate ograničenja u tom smislu ako ste voditelj financija u firmi koja se ne bavi financijama nego nečim drugim, konkurencijom se u smislu ZOR-a smatra kad bi npr.građevinski inženjer otvorio građevinsku firmu i radio konkurenciju poslodavcu. Sretno i želim vam uspjeh u poslu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija