Jump to content

Molim pomoc oko davanja otkaza. HITNO


lorena1984

Preporučene objave

Zaposlena sam na određeno u jednom firmi, ugovor mi ističe 31.08.2010 (radim 2 godine ispočetka na 3mjeseca a sad zadnji ugovor mi je bio na godinu dana) Zbog xxx razloga ne želim više ostati na tom radnom mjestu. Priopćila sam šefu jutros da ne želim produžiti radni odnos nakon isteka roka 31.08.2010 (čisto da mi je mirna savjest da si nađe nekog novoga iako to nikako nije zaslužio). Šef je tražio da mu to uručim i sastavim pismeno. Moja dilema je slijedeća: da li ja uopće moram bilo što pisati ili samo čekati istek ugovora i ne potpisati novi, kako nemam novi posao užasno mi je bitna naknada sa zavoda i bojim se da ju ne izgubim. Ostalo mi je i 16 dana godišnjeg kako s time? Što da radim? puno hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Godišnji iskoristiti za vrijeme trajanja ugovora, inače ništa od njega budući da ste na određeno.

Ako sami dajete otkaz, gubite pravo na naknadu. U takvim situacijama kada radnik daje otkaz, obično dobije pravo na naknadu ako mu poslodavac nije zadnjih par mjeseci isplaćivao plaću i sl., dakle postoje neki opravdani razlozi.

Da ne bi puno razbijali glavu, nazovite pravnu službu HZZ-a i izložite im svoj dilemu, tako ste najsigurniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija