Jump to content

ponistenje darovnog ugovora


oci

Preporučene objave

darovana mi je zemlja u zagrebu.

Prijedlog je odbacen uz obrazlozenje da se nemoze utvrditi sa sigurnoscu da se radi o istim osobama jer su u meduvremenu promjenjene imene ulica. Isto tako jedan od darivatelja je odselio u inostranstvo pa ima drugu adresu.

Trebam napisati zalbu u roku 15 dana.

 

Trazim nekoga da mi to napise, naravno uz naknadu.

Ozbiljnim ponudama saljem na uvid cijelo rjesenje preko pp.

U obzir dolazi samo 25km izvan zagreba i zagreb.

 

:tuzan: neznam zasto salju rjesenje kada su studenti na moru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ha! nasao sam jos nesto u rjesenju. Darovni ugovor i punomoc pisani su 2006, rjesenje o odbacivanju prijedloga dobio sam ovih dana. Dakle 2010. pa kaze ovako:

 

"prema odredbi cl.53 st.2 zzk da bi se uknjizba mogla dopustiti na temelju privatne isprave potpisane po opunomoceniku , on se kao takav treba iskazati punomoci koja mu je izdana upravo za taj postao (posebna punomoc) ili opcom punomoci ili punomoci izdanom za tu vrstu poslova (genericna punomoc) koja nije u casu podnosenja prijedloga starija od jedne godine."

 

Punomoc je dosla iz amerika i odneo sam kod sudskog tumaca koji ju je preveo i ovjerio. Dakle sve je bilo u redu. Cijeli postupak slanja i ovjeravanja nje trajao vise od 1-2 mjeseca. Dakle punomoc nije mogla biti starija od 1 g

 

izgled punomoci.

 

apostille

 

bla, bla bla

 

 

certified

 

bla bla bla

 

power of attorney

 

itd.

 

 

 

pa kazu u objasnjenju:

 

"da je navedeni ugovor o darovanju nekretnine u ime darovatelja n.n. potpisao kao punomocnik n.n. temeljem punomoci od 15.3.2006 a koja punomoc nije dostavljena uz prijedlog."

 

pitanje:

 

1.iz ovoga mogu zakljuciti da je punomoc izgubljena

 

2. da punomoc nevredi i da treba napravit novu i

 

3. najbolje otici odvjetniku pa kolko kosta nek kosta (koliko otprilike?)

 

p.s.

Usrecili su me i za zemlju jer sam morao podici nekakav kredit gotovinski da bi platio porez (nisam bas imucan, a i nema se). Najsrecniji sam bio u zivotu kada nisam poceo nasljedivati. Za sada je dobro sto samo nasljedujem nekretnine a ne i kredite.

 

pa nista drustvo, ajde ciao pa nesto napisite makar i par rijeci ohrabrenja tipa:

- budi uporan, ne daj se.

- pokazi im zube

- mani se corava posla i uzmi odvjetnika, zato oni idu u skolu

- rastani se od zene i djece i poludi i vucaraj se ulicama

- ubi se i svrsi sa tim ludilom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

oci je napisao:

 

 

"da je navedeni ugovor o darovanju nekretnine u ime darovatelja n.n. potpisao kao punomocnik n.n. temeljem punomoci od 15.3.2006 a koja punomoc nije dostavljena uz prijedlog."

 

 

 

 

 

 

 

iz toga proizlazi da punomoć nije dostavljena.

pa je lijepo podneskom, uz poziv na broj Z, dostavite na zemljišnoknjižni odjel nadležnog suda.

 

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija