Jump to content

alimentacija nakon otkaza


fff4

Preporučene objave

Rastavljena sam majka troje djece. Zivim u krapinsko-zagorskoj zupaniji.

Bivsi muz je alkoholicar koji je u ozujku dobio otkaz.

Od travnja nisam dobila ni kune od njega za djecu.

Na socijalnoj sluzbi raspitala sam se koja su prava moje djece sto se tice alimentacije, na sto sam dobila odgovor da moram shvatiti da je moj bivsi suprug u soku od otkaza i da je meni lakse zaraditi novce nego njemu .

Ujedno mi je gospoda rekla da moram pricekati 6 mjeseci te da tek onda imam prvo na ponovni upit za njegovu alimentaciju.

 

Od otkaza rijetko pita za djecu, vida ih svakih nekoliko mjeseci po jedan dan. Radi povremene poslove u poljoprivredi kod mjestana te je placen za to.

Ja ne dobivam nikakve novce za djecu od njega.

 

Ujedno molim savjet vezano za smjestaj mene i djece. Od kad sam, prije cca 4 godine, pobjegla od muza alkoholicara smjestila sam se u kucerak koji sam dobila na koristenje od jedne obitelji.

Kucerak je rusevan, bez kupaone i wc-a.

Od vlasnika kuce dobila sam info da se moram iseliti do kraja kolovoza. Pokusavam na bilo koji nacin naci smjestaj za sebe i djecu. Tesko. Radim u Zapresicu na radnom mjestu cistacice za 2500kn ( s prijevozom)

Potpisujem ugovor o radu mjesec po mjecem.Samo na prijevoz ( vlak) trosim 550kn mjesecno (poslodavac mi placa samo 150kn za prijevoz).

 

Do sada nisam trazila nikakvu pomoc.

- U procesu rastave, odvjetnik po sluzbenoj duznosti, mi je receno da se vratim muzu jel je normalno da sveki zagorski muz pije i tuce zenu i da zasto bi ja bolje prosla.

- Po zavrsetku rastave na upit za socijalnu pomoc receno mi je da se ne zalim i da nista ne trazim jel ce mi uzeli djecu i smjestiti ih u dom.

- Kad je bivsi dobio otkaz rekli sa socijalnog sam dobila naputak da je on u soku i da se strpim...

 

Nemam povjerenja u pravne institucije. Po svemu sudeci ispada da on ima vise prava od moje/njegove djece.

 

Djeca su dobra, uzorni daci, cisti, poslusni i vrijedni.

Nisu zasluzili da im se prijeti s domom. Ja dajem svu energiju da im omogucim zivot sto je moguce boljim.

 

Zato vas molim da me usmjerite ukoliko postoji ikakav nacin da mi se na ikakav nacip pomogne.

Ako nista drugo, da se djeci vrati njihova alimentacija.

 

Na sam nepusac, ne pijem alkohol, ne trosim na sebe.

Svojim 2500 + djecji doplatak trosim na nas cetvoro.

 

Pozdrav,

 

Marija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fff4 je napisao:

Ujedno mi je gospoda rekla da moram pricekati 6 mjeseci te da tek onda imam prvo na ponovni upit za njegovu alimentaciju.

Ne "njegovu alimentaciju" nego da bi mogli predati zahtjev CZSSu za isplaćivanjem privremenog uzdržavanja, dok otac opet počne ispunjavati svoju obvezu a najdulje do 3 godine, u iznosu 50% minimalnog za dob pojedinog vašeg djeteta.

Uvjet je:

(a) neplaćanje 6 mjeseci kontinuirano ili

(b) neplaćanje s prekidima 6 mjeseci ukupno, unutar perioda od 7 mjeseci

 

Ujedno molim savjet vezano za smjestaj mene i djece. (...)

Kucerak je rusevan, bez kupaone i wc-a. (...)

Od vlasnika kuce dobila sam info da se moram iseliti do kraja kolovoza. Pokusavam na bilo koji nacin naci smjestaj za sebe i djecu.

To svakako nisu ni približno odgovarajući uvjeti za djecu i istina, mogli bi rezultirati privremenim smještanjem djece negdje (čudo da su vam ih u takvim uvjetima i povjerili, ako je tada bilo poznato gdje ćete se s njima smjestiti). U principu, čak kad bi se i dogodilo, ne bi bilo trajno.

 

U procesu rastave, odvjetnik po sluzbenoj duznosti, mi je receno da se vratim muzu jel je normalno da sveki zagorski muz pije i tuce zenu i da zasto bi ja bolje prosla.

Budite ljubazni, a tko je vele-dubokoumna persona koja vam je izrazila takav stav i kojom prilikom, spomenuti odvjetnik koji vas je savjetovao i zastupao ili...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija