Jump to content

hitno! problem sa bivsim podstanarom strancem


pupa4567

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Imam problem na koji ne reagira niti policija, a nemam se vise kome obratiti.

 

Naime, 24.6.10. uselio mi se u prizemlje kuce jedan stranac, mama je iznajmljivala stan, prvo je mislila da je u pitanju neki strani predstavnik necega, ali na kraju je ispalo da je to covjek koji se rastao od zene te novcima dobivenim od prodaje zajednickog stana putuje po okolo i svima radi probleme, po njegovim rijecima, izbacili su ga i iz Italije i Grcke do sada.

 

Uglavnom, kada je mama vidjela s kime ima posla, pogotovo nakon sto je nedugo nakon davanja putovnice u svrhu prijavljivanja uzeo istu jer mu kao treba pa ce ju vratiti, sto na kraju nije ucinio i mama ga nije mogla prijaviti, zamolila ga je neka napusti stan, da ce mu vratiti novce i sve samo neka ide on je zalupio vrata i odbijao bilokakav razgovor na tu temu.

 

Inace, covjek je ocito psihicki bolesnik, prilicno opasno i izgleda te je mama odlucila pricekati 24.7. da mu istekne mjesec dana za koje je platio stanarinu i da ide. No, na taj dan on je odbio napustiti stan uz prijetnje da ce dignuti kucu u zrak. Zvali smo policiju koja ga je pritom privela, obavila pretres stana i savjetovala neka ga iselimo i promijenimo bravu. Tako smo i ucinili, poslozili mu stvari u njegov dzip i prikolicu te se nadali da ce on napustiti nas posjed kada ga policija pusti. No, kada je ponovo dosao, naredio je mojoj mami da mu vrati stvari u stan kako su i bile, da ima rok 2 sata da tako ucini inace ce ju ubiti. Naravno opet smo zvali policiju, rekli su nam neka budemo u kuci i kada ponovo dode da ih zovemo. Nakon jedno 3 sata culi smo uzasan udarac, policija je za nekih 20min dosla i uz natezanja ga uhitila. Na kraju je ispalo da je razvalio dio metalnih vrata, da li iz zlobe ili pokusaj ulaska,ne znam, sve to uz ponovne prijetnje ubojstvom i razne uvrede na nas racun.

 

Uglavnom, mama je isla na prekrsajni dati iskaz, ispalo je da su policajci u zapisnik stavili samo uvrede, bez prijetnje smrcu i unistavanja imovine. Na sto se mama zalila i ukratko, on je nakon 3 dana u pritvoru dobio 48 sati da napusti zemlju. Tih 48 sati je isteklo jutros u 10, on je jos uvijek tu. U meduvremenu smo zvali policiju xy puta, oni ne trzaju, preksinoc smo ih 3 sata doslovno cekali da dodu kada se ponovo pojavio, ne da su nas izignorirali nego kao da sto mi hocemo, da on nema gdje biti. (?!?!)

Jos sam ih zamolila da asistiraju na bilokoji nacin jer sam ujutro morala na posao a auto mi je na 2m od covjeka koji mi prijeti smrcu i u svom autu ima oko 5bocica plina. Njegov auto trenutno nije u voznom stanju, mehanicar sumnja da ga je namjerno pokvario, ali to je sada druga prica i ne tako bitna jer su samo nagadanja.

 

Posto on kao nema gdje pa moze biti u svom autu, molili smo ih da ga odslepaju, mi bi pokrili troskove,samo da se covjek makne ali su imali 50 verzija kako bi trebalo da bi se na kraju pokupili i rekli da ne mogu nista. Koga god zovemo, svi nas ignoriraju a taj covjek je unatoc nardbi da napusti zemlju jos uvijek ispred moje kuce, trenutno je miran osim sto nam na diskretan nacin pili zivce, mi smo robovi u svojoj kuci, ne mogu ni bolesnog psa izvesti u vrt da obavi nuzdu od straha. Ne znam vise kome se obratiti i sto uciniti. Molim vas za pomoc, ispricavam se na dugackom postu ali sam htjela detaljnije objasniti situaciju kako biste bili u mogucnosti dati sto bolji savjet.

 

Unaprijed se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija