Jump to content

vracanje imovine crkvi?


cici-cici

Preporučene objave

zanima me da li se imovina u praksi vraca crkvi?

radi se o imovini koja vec preko 50 godina oduzeta crkvi, i koju sadasnji vlasnik prodaje.

onaj sto prodaje, je li ims to pravo (pravno gledano, mislim da je ok), ali eticki? a onaj sto kupuje, tko mu garantira da ce se i njemu oduzeti i vratiti prvobitnom vlasniku?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto smatraš da su ugovori potpisani sa Svetom Stolicom štetni za Hrvatsku.

 

zar ugovor kojim se vrača tuđa imovina (koju su oteli komunisti) može biti štetan.

 

zar nije puno štetniji ugovor koji Vlada RH potpisuje sa pobunjenim srbima i djeli im stanove ,popravlja kuće koje su samo uništili ,ispunjava želje iao su teroristi koji su dobili oprost koji nisu ni tražili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, zar ne? A moje mišljenje je da bi Sveta Klupa trebala plaćati najam prostora za sve sakralne objekte koji su trebali ostati u vlasništvu RH. Otkud mi Sveta Klupa - pa to je samo ironija. Nazvati sebe Svetom Stolicom je patetično i lažno, pa zašto ih onda ja ne bih zvao Svetom Klupom. Najprije proganjati kršćane, pa onda proganjati nekršćane, pa onda podijeliti Crkvu na Zapad i Istok, pa onda imati inkviziciju, biti slizan sa svjetskim vladarima kroz stoljeća, skrivati svoje zločine desetljećima, zar je to Isusov put? Je li to ta istina koja oslobađa? Isus bi ih zgromio kada bi se pojavio ponovo (naravno, to se odnosi i na istočnu bratiju). Uostalom, ja sam član katoličke organizacije koja se zove Katolička Crkva, prema tome imam apsolutno pravo na kritiku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija