Jump to content

ugovor na određeno vrijeme


demien7

Preporučene objave

Radim u jednoj trgovini nešto preko godinu dana. U ugovoru o radu radni odnos mi počinje svakog prvog datuma u mjesecu i završava posljednji dan tog istog mjeseca, te dobivam drugi ugovor. Nakon tri godine takvog potpisivanja ugovora firma mi otkazuje radni odnos na minimalno dva mjeseca zbog toga da ne dobijem pravo na stalno zaposlenje. U tom vremenu odmah se zapošljava drugi radnik na moje mjesto. Iako nemam nikakva prava na povrat putnih troškova, firma me obavezuje na odlazak obavljanja inventura ili drugih poslova u druge trgovine (ukupno 26 trgovina) koje često traju i po 15 sati. Odbijanjem ijednog zahtjeva rezultira nedolaskom novog produljenja ugovora i to znači, naravno, zbogom.Npr. prošli sam mjesec osam dana putovala o vlastitom trošku 30 km u novootvorenu trgovinu iste firme i to mi nije nigdje dokumentirano, niti mi je odobren povrat putnih troškova. Znam da svi koji su se obratili za pravnu pomoć nisu ništa napravili, ali stvarno je nezamislivo koliko nas poslodavac iskorištava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija