Jump to content

skuter i alkohol


gegan

Preporučene objave

poštovanje i molio bih savjet

 

jučer me policija zaustavila zbog vožnje skutera bez kacige te mi je tom prilikom izmjereno 2,21 alkohola i nisam imao vozačku kod sebe.Odveli su me na 12 satno triježnjenje i danas pustili.Šta sad slijedi kolika kazna?oduzimanje vozačke?koliko?koje kategorije pošto imam i za kamion a nisam profesionalac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slijedi kazna za kacigu 1.000 kuna, novčana za alkohol od 5.000 do 15.000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana, te zaštitna mjera zabrane upravljanja od 1 do 24 mjeseca umanjeno za izrečenu mjeru opreza za kategoriju kojom ste upravljali ili za sve kategorije vozila. Mjera opreza zabrane upravljanja vrijedi za sve kategorije vozila.

 

Svi rasponi i zabrana kategorija ovise o vašoj ranijoj prekršajnoj kažnjavanosti, a na prag za dužinu trajanja zaštitne mjere osim navedenog utječe i visoka koncetracija očitanog alkohola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Slijedi kazna za kacigu 1.000 kuna, novčana za alkohol od 5.000 do 15.000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana, te zaštitna mjera zabrane upravljanja od 1 do 24 mjeseca umanjeno za izrečenu mjeru opreza za kategoriju kojom ste upravljali ili za sve kategorije vozila. Mjera opreza zabrane upravljanja vrijedi za sve kategorije vozila.

 

Svi rasponi i zabrana kategorija ovise o vašoj ranijoj prekršajnoj kažnjavanosti, a na prag za dužinu trajanja zaštitne mjere osim navedenog utječe i visoka koncetracija očitanog alkohola.

 

 

molio bih da mi ovo netko bolje rastumači odnosno preciznije objasni

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Doći će poziv na sud.

 

Ako do sada niste kažnjavani imate malu plaću (donijeti listu na sud) može novčana oko 2.000 kuna, zabrana oko 6 mjeseci, obavezan liječnički pregled gdje će vam pipkati jetru.

 

Ako ste kažnjavani za alkohol slijedi visoka novčana ili zatvorska kazna (najvjerovatnije uvjetna) umjesto novčane plus zabrana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Doći će poziv na sud.

 

Ako do sada niste kažnjavani imate malu plaću (donijeti listu na sud) može novčana oko 2.000 kuna, zabrana oko 6 mjeseci, obavezan liječnički pregled gdje će vam pipkati jetru.

 

Ako ste kažnjavani za alkohol slijedi visoka novčana ili zatvorska kazna (najvjerovatnije uvjetna) umjesto novčane plus zabrana.

 

ufff jel ovo inače praksa ili rijetkost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija