Jump to content

Upit otkazni sporazum


Mihael101

Preporučene objave

Poštovani, molio bih Vas za savjet, naime zbog pronalaska novoga zaposlenja trebao bi dati otkaz trenutnom poslodavcu ali me konkretno zanimalo na koji način tj. kojom vrstom otkaza da to napravim. Novom poslodavcu nije prevelika žurba i mogao bi pričekati trajanje otkaznog roka od 30 dana, ali ukoliko bi bilo moguće, volio da bude čim kraće. Imam 20-tak dana neiskorištenog G.O. kojeg koliko sam shvatio ne mogu prenijeti u kod novoga poslodava nego ga moram ili iskoristiti ili mi ga moraju platiti. Ukoliko im nisam neophodan tih 30 dana , može li se nekim internim dogovorom zamjeniti taj neiskorišteni godišnji za otkazni, ili samo skratiti otkazni rok na recimo 10-15 dana ?

 

I samo još jedno informativno: Da li na osnovi toga da poslodavac isplaćuje određeni dio plaće kroz bonove postoje uvjeti za traženje izvanrednog otkaza?

 

Unaprijed hvala za svaki info.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti imaš pravo na na naknadu za neiskorišteni godišnji odmor..u tvom slučaju možeš da mu daš redovni otkaz i odradiš taj otkazni rok ili da ideš na sporazumni prestanak ugovora o radu,ali ti tu treba i pristanak odnosno potpis poslodavca..u slučaju sporazumnog prestanka ugovora o radu sve je stvar dogovora tebe i poslodavca.ja ne bih išao na izvanredni otkaz pogotovo ako će te novi poslodavac pričekati..probajte se dogovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mihael101 je napisao:

Poštovani, molio bih Vas za savjet, naime zbog pronalaska novoga zaposlenja trebao bi dati otkaz trenutnom poslodavcu ali me konkretno zanimalo na koji način tj. kojom vrstom otkaza da to napravim. Novom poslodavcu nije prevelika žurba i mogao bi pričekati trajanje otkaznog roka od 30 dana, ali ukoliko bi bilo moguće, volio da bude čim kraće. Imam 20-tak dana neiskorištenog G.O. kojeg koliko sam shvatio ne mogu prenijeti u kod novoga poslodava nego ga moram ili iskoristiti ili mi ga moraju platiti. Ukoliko im nisam neophodan tih 30 dana , može li se nekim internim dogovorom zamjeniti taj neiskorišteni godišnji za otkazni, ili samo skratiti otkazni rok na recimo 10-15 dana ?

 

I samo još jedno informativno: Da li na osnovi toga da poslodavac isplaćuje određeni dio plaće kroz bonove postoje uvjeti za traženje izvanrednog otkaza?

 

Unaprijed hvala za svaki info.

 

I da dopunim Marija ti kada redovito otkažeš ili dodovoriš sporazumni prestanak ugovora o radu sa sadašnjim poslodavcem,trebaš predhodno sa novim poslodavcem sačiniti ugovor o radu. Npr. ugovor zaključite dana 01.09 2010 sa početkom rada 01.10 2010. odnosno sa sljedečim danom po isteku otkakaznog roka. Time ćeš si osigurati da ti se novi poslodavac eventualno ne predomisli.Ok?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

Mihael101 je napisao:

Poštovani, molio bih Vas za savjet, naime zbog pronalaska novoga zaposlenja trebao bi dati otkaz trenutnom poslodavcu ali me konkretno zanimalo na koji način tj. kojom vrstom otkaza da to napravim. Novom poslodavcu nije prevelika žurba i mogao bi pričekati trajanje otkaznog roka od 30 dana, ali ukoliko bi bilo moguće, volio da bude čim kraće. Imam 20-tak dana neiskorištenog G.O. kojeg koliko sam shvatio ne mogu prenijeti u kod novoga poslodava nego ga moram ili iskoristiti ili mi ga moraju platiti. Ukoliko im nisam neophodan tih 30 dana , može li se nekim internim dogovorom zamjeniti taj neiskorišteni godišnji za otkazni, ili samo skratiti otkazni rok na recimo 10-15 dana ?

 

I samo još jedno informativno: Da li na osnovi toga da poslodavac isplaćuje određeni dio plaće kroz bonove postoje uvjeti za traženje izvanrednog otkaza?

 

Unaprijed hvala za svaki info.

 

I da dopunim Marija ti kada redovito otkažeš ili dodovoriš sporazumni prestanak ugovora o radu sa sadašnjim poslodavcem,trebaš predhodno sa novim poslodavcem sačiniti ugovor o radu. Npr. ugovor zaključite dana 01.09 2010 sa početkom rada 01.10 2010. odnosno sa sljedečim danom po isteku otkakaznog roka. Time ćeš si osigurati da ti se novi poslodavac eventualno ne predomisli.Ok?

 

 

 

Možete li mi pojasniti razliku između sporazumnog i redovitog otkaza? (Ugovor mi je na određeno ako je to važan podatak). Ako sam dobro shvatio, ja recimo u ponedjeljak 6.09.2010. predam zahtjev sa sporazumni otkaz i ukoliko ne uspijem dogovoriti drukčije odradim otkazni rok od 30 dana do 06.10.2010. Istovremeno ja bih trebao sa novim poslodavcem potpisati ( ugovor ili predugovor? ) da kod njega počinjem sa radom od 6.10.2010. ili 7.10.2010.

 

Jel novi ugovor ili predugovor može biti čisto papirologije radi pa se kasnije koliko dođe do smanjivanja otakznog roka može izmjeniti i potpisati novi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razlika je u tome što kod redovitog otkaza se ne traži potpis poslodavca i moraš odraditi otkazni rok,dok sporazumni prestanak ugovora o radu zahtjeva i suglasnost(potpis poslodavca).sporazumni je sve stvar dogovora tebe i poslodavca.a ovo što ti je cigo napisao vezano za novi ugovor je čisto radi tvoje sigurnosti..ti to ne moraš al ti je bolje..ma najbolje ti je da se dogovoriš s poslodavcem.sjedni s njim i popričaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informacijama do sada. Uspio sam sporazumnim ugovorom o otkazu dogovoriti sa poslodavcem kraći otkazni rok. Jedina otvorena stavka koja je ostala jest neiskorišteni godišnji odmor. Kako u otkaznom roku ne stignem iskoristiti G.O. zbog prebacivanja posla, jedina opcija ostaje isplata naknade za neiskorišteni G.O. Mene bi zanimalo koje opcije imam pošto mi je poslodavac izašao u susret sa kraćim otkaznim rokom, ukoliko odluči ne isplatiti neiskorišteni G.O. ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

on ti je po zakonu dužan isplatiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor.

 

Naknada za neiskorišteni godišnji odmor

 

Članak 61.

 

(1) U slučaju prestanka ugovora o radu, poslodavac je dužan radniku koji nije iskoristio godišnji odmor u cijelosti, isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora.

 

(2) Naknada iz stavka 1. ovoga članka određuje se, sukladno odredbi članka 60. stavka 1. ovoga Zakona, razmjerno broju dana neiskorištenoga godišnjeg odmora. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija