Jump to content

kako naplatiti dugovanja


lora0312

Preporučene objave

Radim u jednom osiguravajučem društvu. Stranci sam izdala osiguravajuču policu za auto osiguranje, na opče uplatnice. Nakon nekog vremena stranka je prestala plačati auto osiguranje,a taj njezin iznos se je meni skinuo sa plače.Moja firma kad je izdana opča uplatnica od stranke se ne naplačuje, nego u ovom slučaju kad stranka prestane plačati meni skidaju sa plače. Moje je pitanje na koji način ja mogu sada potraživati novce od stranke???

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kaznenog djela prevare nema osim ako namjera stranke nije bila unaprijed baš da uplati par rata i onda stane s uplatama i da vas time ošteti ili sebi pribavi korist.

 

Kako još u svojoj praksi nisam susreo slučaj gdje se to moglo dokazati, od kaznene prijave teško da bi bilo išta.

 

No Vaša tvrtka je može tužiti (ne i Vi jer Vi nemate nikakav pravni odnos s osiguranikom).

Naime upitno je da li je Vaša tvrtka uopće smjela od Vaše plaće odbijati iznos za koji je uplata izostala. U biti bez Vašeg pristanka to nije smjela raditi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija