Jump to content

rok isplate


anonimno

Preporučene objave

Tata je umro i u njegovoj polovici stana koji se još 20 g treba otkupljivati dijelili smo se ja(kćer),mama(koje živimo u stanu) te 2 polusestre(njegove kćeri iz prvog braka).Polusestre sad žele da ih mama i ja isplatimo odjednom u cjelokupnom iznosu a mama ni nemože dobiti takav kredit a ja ne radim.One prijete da će prodati stan.Mogu li to napraviti?I moze li mama sama odlučiti na koji način će ih isplatiti i u kojem roku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao prvo, nema potrebe biti bezobrazan, jer ljudi ne dezuraju ovdje konstantno...

kao drugo, one ne mogu prodati cijeli stan, nego samo svoje dijelove, a to je pitanje tko bi to uopce kupio... vi vjerojatno imate pravo prvokupa ako zivite u tom stanu pa ako vas tuze za razvrgnuce suvlasnistva sud moze odrediti na vas prijedlog kako cete placati...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi bila namjera ispasti bezobrazna samo mi je hitno trebao neki odgovor.zahvaljujem.

 

sad me još samo zanima da li se taj stan koji je u otkupu,da li se može smatrati kao dug pa da se sestrama izračuna njihov dio i na kraju umanji od cijene diljela koji im pripada.

i ako ćemo ih ja i mama isplatiti koja cijena stana je važeća,sadašnja ili ona kad je otac umro.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija