Jump to content

invalidnina djeteta predmet imovinske diobe nakon razvoda..


robertawng

Preporučene objave

Iako ne nailazim na puno odgovora kod teških slučajeva gdje su najčešće majke s djecom u problemu jer ih bivši stvaraju,nadam se da mi netko zna reći:imam sina 100% inv.iz bivšeg braka.Za trajanja tog braka svu invalidninu i davanja države mom sinu štedila sam i umnožavala kako sam znala u bankama da bih mu omogućila školovanje ,kad dode vrijeme.

Razvela sam se 2007,otac zlostavljač,izbacio nas na ulicu,ne plaća alimentaciju ne viđa djecu ima sudsku zabranu a sad i kaznu 13 mj zatvora -3 god uvjetno zbog zlostavljanja.

Radi,posjeduje nekretnina,ima čovjek.

Međutim je pokrenuo imovinsku diobu u kojoj novce za koje jako dobro zna čiji su i odakle i za koga traži da mu se da pola.

Ima li praxe u kojoj je moguće uzeti invalidninu djetetu obzirom da sam dokazala sve navode uz sve ostale troškove koje sam sam snosila i kredite i za trajanja braka i razvoda i sad nakon svega a vezani su pravo uz bolesno dijete.

Majka,hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je novac na štednoj knjižici djeteta

novac je djetetov a ne bračna stečevina .

 

ako je novac na Vašoj štednoj knjižici

na sudu će trebat dokazivat da je to novac od invalidnine.

 

pošto neplaća alimentaciju a ako posjedujete sudsku odluku za alimentaciju tada ovrhom na imovinu (ili plaću)tražite isplatu neisplaćene alimentacije uvećanu za zakonske zatezne kamate.

 

kredit je bračna stečevina kao i imovina kupljena iz kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija