Jump to content

molim savjet


Luna40

Preporučene objave

Jučer mi se dogodila jedna, za mene , neugodna situacija.I zanima me da li je policijska ophodnja u ovoj mojoj situaciji poslana samo u smislu moga zastrašivanja ili su imali pravne osnove doć mi na vrata.

Ukratko, muž mi ima ljubavnicu, pred mjesec dana poslala sam joj email, bez ijedne uvredljive riječi ..samo s molbom da popriča samnom - bila sam odbijena. Drugim emailom joj opet na pristojan način objasnim cijelu svoju situaciju i djetetovu, financijsku i emotivnu - odgovor strašno, nisam to znala.

U međuvremenu njeni roditelji saznaju što im kćer radi,i pokušavaju doći do mene da porazgovaramo,Roditelji ogorčeni i protiv veze svoje kćeri s oženjenim muškarcem a još se ni sama nije razvela.

nakon razgovora s njenim roditeljima, nakon prolivenih mojih i njihovih suza, pomislim da bi možda vrijedilo još pokušat popričat s njom i pošaljem joj email s ovim tekstom MISLIM DA JE VRIJEME DA MI POPRIČAMO USMENO; POTRAŽIT ĆU TE NA POSLU ILI U STANU

Nakon toga u roku par sati na moja vrata dolaze tri uniformirana policajca s prijavom protiv mene radi uznemiravanja. Kažem da sam htjela samo popričat s njom, da je nisam vrijeđala, nisam je uznemiravala šaljući hrpa emailova, već samo taj jedan.

Oni ipak ističu da sam napravila prekršaj i da ako ona ne želi ne mora samnom razgovarat,ja je nisam ni prisiljavala da mora, nisam je uznemiravala..samo sam čekala odgovor.

Dijete doživi šok jer su policajci došli po mamu, svekrva plače.

PITANJE: jesu li oni zaista imali pravo doć i uznemirit mene, moje dijete samo zbog moje želje da popričam s dotičnom osobom?????? nisu mi pokazali nikakve papire, nisu napisali nikakav zapisnik.

Drugi dan kad sam došla u stanicu s isprintanim svim emailovima jedva su našli prijavu protiv mene, i kao neki zapisnik u kojem piše da sam ja upozorena i da sam rekla da to više neću radit. ja to nisam izjavila , već smatram da poziv na razgovor nije prijetnja, pogotovo jer joj u jednom od predhodnih emailova ističem da joj ne želim prijetit, vrijeđat je već samo popričat.

zanima me imam li se ja pravo poželit nekome jer sam nakon toga dobila od nje poprilično uvredljiv email u kojem vrijeđa moje dijete i meni prijeti policijom kod kuće i na poslu.

Unaprijed hvala na odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija je postupila propisno.

 

Imaju pravo upozoriti nekoga prije počinjenja kaznenog djela ili prekršaja, a nešto bi se sigurno dogodilo u tom za jednu stranu neželjenom sastanku.

 

Ako smatrate da vas je ta osoba uvrijedila tekstom u mailu, uzmite odvjetnika i tužite je ili napišite tužbu sami i predajte je pisarnici nadležnog općinskog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Luna40, iskreno receno uzalud vam sav trud.

Da i porazgovarate s doticnom osobom ne bi nista postigli.

Mozda eventualno ona prekine vezu s vasim suprugom, ali to nece njega sprijeciti da nadje drugu.

Radije porazgovarajte s njim, on je vas suprug i otac vaseg djeteta, ona vam nije nista i iako ne odobravam to sto radi razumijem zasto se osjeca maltretiranom.

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...zaista sam očito simona gotovac...)))) nisam mislila da je poziv na razgovor...jedan poziv, ne stotinu , uznemiravanje...

..al ok..sad sam pametnija, hvala na odgovorima.

htjela sam s njom razgovarat jer je moj muž agresivan, razbija po kući, prijeti..htjela sam to izbjeć

..jučer sam bila u mupu da upozorim nadležne na ponašanje svoga supruga..jedva su zaprimili moju obavijest, opravdavali se da nemaju ljudi da ih pošalju njemu na razgovor..KAKO SAD????? na račun jedne moje poruke da želim razgovarat u roku 2 sata stvore se na mojim vratima 3 policajca...a nakon moje obavijesti policiji da mi muž razbija po kući..i da mi prijeti da će me zgazit na cesti, razbit...policija nema ljudi da obave razgovor s njim

...zaista čudan zakon!!!!!!!!! želja za razgovorom je kažnjivo djelo...a moja želja da opomenu mog supruga ...da kažu da su upoznati s tim što je rekao, prođe samo tako..olako...nikome ništa.Očito me treba razbit da bi oni reagirali...a na jedan email trče.

to što moje dijete gleda kako tata razbija po kući, plače i kupi samnom krhotine isto njima nije ništa uznemiravajuće..

Vjerojatno i tu poznanstva otvaraju sva vrata , a obični smrtnici nisu vrijedni pažnje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga moja, radi svog djeteta i same sebe, maknite se od njega cim prije.

Osim sto se prijavili nasilnicko ponasanje policiji, prijavite i centru za socijalnu skrb.

Na vasem mjestu ja bih trazila da me smjeste u sigurnu kucu (za pocetak) i onda bih pokusala izgraditi zivot ispocetka, bez takve osobe pored sebe i mog djeteta.

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..naravno da neću trpit...mjesec dana živimo odvojeno u istoj kući..spava doma i kod nje..zahtjev za razvod sam morala ja podnijet da bi mogla potraživat barem koju kunu od njega da da djetetu..nije mi dao ni kune mjesec dana a dijete je srednjoškolac, trebalo ga je opremit z aškolu, ja sam u kreditu za njegovu kuću, a s 2500 kuna mjesećno ne mogu ništa!!!!! a on kaže - da imam dao bi ti..i onda kupi auto , sebi novu garderobu..a dijete mjesec dana nije ni pogledao.

..ja sam već očajna!!! na policiji su jedva zaprimili moju pritužbu na njegove prijetnje i nasilničko ponašanje, na centru su me poslali u policiju, pa će kao oni javiti njima u centar. ja nemam ni novaca ni živaca više...a sama bez odvjetnika ne mogu se borit. dijete je potpuno zanemario, njegova ljubavnica mi prijeti policijom doma i na radnom mjestu, vrijeđa mi i omalovažava sina. čini mi se da tapkam u mjestu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija