Jump to content

Luda, zbunjena i nenormalna


sambomi

Preporučene objave

Suprug i ja imamo stan koji smo zajedno kupili, naravno na njegovo ime. Već dugo ne živimo zajedno, on je otišao i osnovao novu obitelj iako nismo razvedeni. Ja i dalje živim u stanu ali se bojim da ću završiti na ulici jer je suprug uzeo hipoteku na stan.

Što mi savjetujete.Kako ga navesti da mi prizna polovicu.

 

Drugo pitanje se odnosi na nasljedstvo iza mog oca koji je inzistirao da uzmem dio stana (a dio majka i moja sestra).Na ost.raspravi je sudac odmah predložio da stan ide na tri dijela ( sud u Banja Luci ).Pristala sam no sada sam tek shvatila da sam pogriješila jer je sestra materijalista. Ostala imovina iza oca je kuća i vikendica i pristala sam da sve ide majci i sestri. Mogu li i kako osporiti dio rješenja o nasljeđivanju.Sestra baš nije dobra prema majci i majka i ja bi htjele živjeti zajedno.

Hvala na svakom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drugo pitanje-

nasljednička izjava jednom dana je NEOPOZIVA.

dakle, ako ste u vezi svoje sestre sve to znali i ranije, ZAŠTO STE SE ODREKLI SVOGA DIJELA ?

naime, tako je barem u lijepoj našoj. za BiH neznam

pokušajte sa sestrom dogovoriti da vas, tj majku isplati za njen dio, ali svakako pazite kakvu ćete izjavu dati nakon majčine smrti.

 

prvo pitanje- uzmite odvjetnika, pokrenite brakorazvodnu parnicu i u zemljišnim knjigama napravite zabranu otuđenja i opretećenja nekretnine.jedino to.

tijekom brakorazvodne parnice ćete dokazati da je nekretnina stečena za vrijeme trajanja braka i da imate pravo na pola (naravno pod pretpostavkom da je tome tako i da to možete dokazati)

pazite da to odradite što prije. jer ako on umre njegova djeca su njegovi nasljednici i vi zaista možete završiti na ulici.

 

tako da. što prije, poduzmite nešto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan stečen u braku i novcem od rada stečenim u braku je bračna stečevina.(bez obzira koji od bračnih partnera je više financijski doprinio zbog veče plaće)

tužbom tražiti utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

kad na kopiju tužbue sud postavi pečat kao potvrdu da je tužba zaprimljena pokretanje istu tužbe upisati u gruntovnicu

da se spriječi prodaja stana.

 

kada sud donese odluku o podjeli bračne stečevine

i svoju 1/2 upišete na svoje ime

tužbom protiv banke tražiti poništenje hipoteke (na 1/2) zbog povrede bračne stečevine.

 

bez obzira što je stan koji je bračna stečevina (ako takva bude odluka suda ) u vlasništvu (po vlasničkom listu)

jednog bračnog partnera za otuđenje ili opterečenje stana

treba suglasnost drugog bračnog partnera (suvlasnika)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija