Jump to content

vozačka - tri mjeseca pa,pa...


nezna-lica

Preporučene objave

znači ovako - klepili me u drugom mjesecu 2008. s 1,04 promila. ja napisao žalbu, predao,čekao, čekao, čekao... i danas dočekao OBAVIJEST o izvršenju zaštitne mjere. Koliko kužim od danas ne bih smio više voziti, vozačka ostaje kod mene, ako me uhvate da vozim ne bu dobro.

ali evo kaj mene zanima, zašto nisam dobio nikakvo rješenje o žalbi (pozitivno, negativno - votever) ? nisam odbijao nikakve pozive ili rješenja sve do danas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nezna-lica je napisao:

znači ovako - klepili me u drugom mjesecu 2008. s 1,04 promila. ja napisao žalbu, predao,čekao, čekao, čekao... i danas dočekao OBAVIJEST o izvršenju zaštitne mjere. Koliko kužim od danas ne bih smio više voziti, vozačka ostaje kod mene, ako me uhvate da vozim ne bu dobro.

ali evo kaj mene zanima, zašto nisam dobio nikakvo rješenje o žalbi (pozitivno, negativno - votever) ? nisam odbijao nikakve pozive ili rješenja sve do danas.

Za sve je kasno.

 

Predmet je dovršen.

 

Sud vam je sve slao poštom, a upravo pošta nije odradila svoj dio posla.

 

U Općim uvjetima za obavljanje ostalih poštanskih usluga i dopunskih usluga, čl. 41. tog akta Hrvatske pošte, poštar je trebao ostaviti pisanu obavijest da pošiljku možete preuzeti u poslovnici pošte u roku od 5 radnih dana.

 

E, to se često krši na način da pijani poštar taj datum označi kao zadnji dan za preuzimanje pošiljke, a sutradan (vrlo često) podesnim alatom tu obavijest uzme natrag.

 

Rezultat je da je pošta navodno odradila svoj posao, usluga naplaćena, sud po vraćanju pošiljke istu oglasi na oglasnoj ploči suda gdje stoji 15 dana čime se dostava smatra izvršenom.

 

Naravno građanin na kraju postupka biva obavješten o presudi i zabrani kao vi sada.

 

Ima još jedan pravni lijek iz čl. 220. Prekršajnog zakona, ali s obzirom kome se podnosi, trebate imati milion % jake dokaze, malte ne skrušeno priznanje otrježnjenog poštara, a za što nemate nikakve šanse.

 

Sretno i poštujte tu zabranu upravljanja da ne bi dobili još veću i ozbiljniju kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija