Jump to content

kazna od zagrebparking-ali ne i od policije!


mrkonja1984

Preporučene objave

Parkirao sam automobil u Koturaškoj ulici pored kolnika,automobil nije nikome smetao i nigdje nema znaka za zabranu parkiranja. Pauk mi je odvezao auto i dobio sam kaznu od 500kn od zagrebparkinga. Policija mi nije dala NIKAKVU kaznu-al su napisali ometanje prometa u svoje spise. Uz sve to zagrebparking je napisao kaznu na krivo ime (znači ne na vlasnika automobila-ali adresa je pravilna). S obzirom da sam student i nemam primanja naravno da ću se žaliti. Moze li mi netko pomoći oko žalbe? i trebam li platiti kaznu u roku od 8dana-s obzirom na krivo ime i prigovor za neovlašteno premještanje vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zagrebparking vam ne može naplatiti kaznu jer za to uopće nisu ovlašteni.

 

Zagrebparking od vas može potraživati naknadu za troškove premještanja vozila.

 

Ako su pogriješili u nečemu, makar i formalno, i uz to nije utvrđeno postojanje prekršaja, imate određene šanse za uspjeh prigovora, ali teško da ćete to uspjeti sami ili na osnovu neke kratke upute na ovom forumu kad već ne razlikujete kaznu od troška.

 

Preporučujem da potražite pomoć nekog iskusnijeg. Ako već hoćete sami, o tome se puno pisalo na Legalisu i drugdje pa potražite i primijenite kratkoročne intenzivne metode cjeloživotne samonaobrazbe :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrkonja1984 je napisao:

Parkirao sam automobil u Koturaškoj ulici pored kolnika,automobil nije nikome smetao i nigdje nema znaka za zabranu parkiranja. Pauk mi je odvezao auto i dobio sam kaznu od 500kn od zagrebparkinga. Policija mi nije dala NIKAKVU kaznu-al su napisali ometanje prometa u svoje spise. Uz sve to zagrebparking je napisao kaznu na krivo ime (znači ne na vlasnika automobila-ali adresa je pravilna). S obzirom da sam student i nemam primanja naravno da ću se žaliti. Moze li mi netko pomoći oko žalbe? i trebam li platiti kaznu u roku od 8dana-s obzirom na krivo ime i prigovor za neovlašteno premještanje vozila.

 

Postoji mogućnost premještanja vozila bez kazne.

 

Dakle, prekršajni postupak ne postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija