Jump to content

Preuzimanje tvrtke u mirovanju


Cocom

Preporučene objave

Pozdrav! naslov teme možda baš i nije najbolji, ali sad ću pobliže objasniti moj problem. Na trgovačkom sudu u Zagrebu je 199 i neke upisana tvrtka kao d.d. Ta tvrtka je u mirovanju zadnjih 3 ili 4 godine - na Sudskom registru je aktivna, ali nema nikakvog poslovanja, nema zaposlenih i ne predaje financijske izvještaje. Predsjednik, članovi uprave kao i direktor su stranci. Tvrtka koristi ime koje predstavlja jedan njemački "brand", a za koji smo mi sada dobili pravo zastupstva za Hrvatsku. Moje pitanje je koji je prvi korak kojeg bi trebali poduzeti, uzevši u obzir da s nikim iz navedene tvrtke ne možemo stupiti u kontakt ( Postoji broj telefona, na koji se nitko ne javlja, sve odgovorne osobe su stranci i mislim da firma postoji još samo fiktivno.) Najbolje bi bilo kad bi uspjeli s nekim stupiti u kontakt i dogovoriti se oko preuzimanja tvrtke - kupnje, ali pošto to vjerojatno neće biti moguće, da li se to rješava sudskim putem? Kome prijaviti??

Hvala puno svima unaprijed na odgovoru!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz Vašeg posta uopće nije razvidno u čemu je Vaš problem niti u kojem ste Vi svojstvu pri navedenom dioničkom društvu?!

 

Nije razvidno tko ste to "vi" koji pokušavate stupiti u kontakt s članovima d.d.-a niti iz kojega razloga.

 

Da li ste dioničar navedenog d.d.?

 

Dioničko društvo je vrlo kompleksno trgovačko društvo pa jednako tako je i složen proces statusnih promjena za koje je potrebna suglasnost svih članova društva a svakako vezano uz statut d.d.-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija