Jump to content

inozemna alimentacija-utopija?


anonimno

Preporučene objave

Čitam post o alimentacijama pa se pitam da li vrijedi pokušati u ovoj našoj državi nemoguće.

Naime prije 2 godine muž mi otišo kupit cigarete i javio se nakon 4 dana da želi rastavu,dao je otkaz,želi početi novi život sa odabranicom svog života u Americi.One gluparije tipa ,da mu je bilo dobro ne bi otišao,idu mi jednostavno na živce jer me bivši prije 8 mjeseci priupitao da bi se vratio.I tu počinje kalvarija.Na moj odgovor da to ne dolazi u obzir,počele su prijetnje o mom ubojstvu,te će doć i otet mi djecu,jer naravno ja sam kriva za njegov odlazak i naravno ja sam mu uništila život.Sve sam to šutke trpila,dok mi nije dojadilo i sve sam to prijavila policiji.Na to me natjerala samo jedna njegova rečenica koju je kao papagaj ponavljao na moj upit dal bi bilo dobro da pošelje koju alimentaciju;"ako nemaš novaca da uzdržavaš djecu uvijek imaš Gajevu gdje možeš zaraditi."E na to sam pukla ko kokica.

Čovjek radi,kupio kuću ,auto ,ma neka je ne boli mene to.Mene boli što mi djeca nemaju nikakvog oca,a uskoro neće imati ni majku jer se svaki dan trgam na poslu 10-12 sati da bi preživjeli a dugovi i dalje rastu.

Državno odvjetništvo je podignulo 2 krivične prijave ,raspisana je tjeralica i još 300 čuda da bi se naplatila alimentacija,ljudi se trude ne mogu reć,al me jako smeta što u našem sistemu postoji odjel koji se zove inozemne alimentacije u sklopu min.financija,a oni nisu sposobni ama baš za ništa.Jedan jedini telefonski kontakt sa šeficom tog odjela završio je u 3 minute i to nakon 2,5 minute mog izlaganja, gospođa je odgovorila da Amerika nije potpisnik Bečke konvencije o pravima djeteta i da od toga ništa i poklopila mi slušalicu. :-x:-x U razgovoru sa jednim pravnikom čovjek je puko od smijeha,jer kaže dobra je to šefica kad ne zna da nije bečka konvencija već Haška.Eto takvi ljudi rade na takvim mjestima u našem državnom aparatu.A danas sam posebno ljuta na taj aparat jer mi je glupači palo na pamet tražiti dječji doplatak,pa uz onu potvrdu o visini dohotka na općini sam dobila i opomenu pred ovrhu jer sam dužna porez.Od svojih obaveza ne bježim i ne glumim jadnu samohranu majku,samo ću eksplodirat od muke jer njih nije briga što mi je posao u banani,jer su običnu cestu renovirali 9 MJESECI,od toga doslovno 2,5 mjeseca si do mog posla mogao doć samo helikopterom.

Na kraju cijele te priče nisam ni osvetnički raspoložena,samo smatram da djeca imaju pravo na ono što ih po zakonu pripada.Ma neću past ni u depresiju,djeca su mi mala da bi si mogla priuštiti odmor u Vrapču,a baš bi mi trebao.

Ako ima tko bilo kakvu pametnu za reć,slušam,zaista mi je to potrebno.

Neću se potpisat sa sretno rastavljena,jer sam ipak nesretno ostavljena :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ex ima hrvatsko državljanstvo i dozvolu boravka u Americi koju je dobio ženidbom,nema njihovo državljanstvo i samim tim ne može ući u američki sistem alimentacionog fonda.Američka ambasada nema nikakvu ingerenciju da zastupa strane državljane u bilo kakvom pravnom sporu i sl.Oni se ne petljaju u takve stvari.

Na poslu mi je broj odjela pri min.financija pa ću ga sutra napisati,zanima me kako ste vi sredili alimentaciju,jel to dobrovoljno plaća ili ste uspjeli nekako drugačije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"ex ima hrvatsko državljanstvo i dozvolu boravka u Americi koju je dobio ženidbom,nema njihovo državljanstvo i samim tim ne može ući u američki sistem alimentacionog fonda" Nisam Vas razumila kad ste spomenuli alimentacijskog fonda. Sto bi vam drugacije bilo da Vam bivsi muz ima americko drzavljanstvo? Zasto nemozete onda prijaviti hrvatskoj drzavi da vas ne placa i da ga ne pustaju u drzavu ako ne placa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Američki državljani automatski ulaze u alimentacioni registar čim se donese odluka o skrbništvu,mogu se seliti po svim američkim državama ,po svom zdravstvenom broju,kao naš JMBG,stoji zabilješka o administrativnoj zabrani na ime plaćanja alimentacije.Kod mene je problem što ex ima samo dozvolu boravka,zelenu kartu, a NEMA državljanstvo i kao takav nemože ući u taj registar.

Najveći problem mi je sada da netko u ovoj državi napiše Zamolbu nadležnom sudu u Americi za priznanjem naše presude o alimentaciji.

Protiv njega je državno odvjetništvo podignulo dvije krivične prijave,raspisana je tjeralica,i kao takav bi trebao završiti u zatvoru ako se pojavi u Hratskoj,s obzirom da ovdje nema prebivalište.A moglo bi mu se desiti i da bude deportiran jer Amerika ne daje državljanstvo ljudima protiv kojih se vodi sudski spor pogotovo za djela za koja ga se tereti.Uglavnom dosta komplicirana situacija jer nitko nezna koje ministarstvo bi bilo nadležno,samo se loptaju i nitko ništa ne poduzima da se situacija razriješi. 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam bas sigurna da iako vas bivsi muz bude ikada imao americko drzavljanstvo da cete moci predati molbu preko americkog suda. Koliko ja znam morate i vi biti americka drzavljanka da bi mogli nekoga suditi u americi. Ne samo to nego se gleda prebivaliste djeca a sa obizrom da oni ne zivu u americi, jedina drzava gdje ga mozete suditi je u americi. Da li mozda imate njegovu adresu u americi? Jer bi onda mogli ga suditi preko hrvatskog suda. Ja znam dosta slucajeva da je netko iz hrvatske tuzio nekoga koji ima hrvatsko drzavljanstvo a zivi u inozemstvu. Da li se ikad vratio u hrvatsku koliko znate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo da znate kad imate zelenu kartu u americi imate i njihov JMBG sto oni zovu "social security number." Ne trebas biti drzavljanin da bi to dobio. Sto znaci da ako je istina sto kazete, vi bi mogli onda predati presude preko americkog suda protiv njega da se odbije alimentacije od njegove place...samo morate saznate njegove informacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam njegovu adresu,zaposlen je međutim problem je ovdje u Hrvatskoj.Nitko ne zna tko mora napisati Zamolbu nadležnom američkom sudu za priznanjem presude donesene u RH:

Uvjeravaju me da kad jednom uspijem sa dokumentacijom doć do američkog suda,da ne bi trebalo biti problema sa naplatom alimentacije.

 

Žalosno je da Amerika nije potpisnik konvencije o pravima djece,te na taj način štite one koji ne žele plaćati alimentaciju.Bivši se odmah po dolasku raspitao o tom problemu i jasno kaže DA NE ŽELI plaćati jer djeca nisu rođena u Americi i ne žive tamo te ga na to nitko ne može natjerati. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija