Jump to content

Placa


Rexi

Preporučene objave

mi smo samo dobili kruzni mail da se privatni razgovori pocinju odbijati i poslodavac to uredno kontrolira i odbija.

 

postoji neki clanak zakona ili nesto da konkretno mogu predociti to nadleznim?

 

ja a i drugi - nismo to potpisivali jer je ta odluka kasnije dosla, a sada dali je u nekom pravilniku firme nadopunjavano, to neznam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da bi vam to mogao skidati potrebna je vaša suglasnost, osim ako nije drugačije uređeno kolektivnim ugovorom ili pravilnikom o radu.

-ali ako imate poslovni mobitel a koristite ga u privatne svrhe poslodavac bi vam mogao dati opomenu pred otkaz.

-a on lako može provjeriti popis odlaznih popisa sa vašeg mobitela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rexi je napisao:

mi smo samo dobili kruzni mail da se privatni razgovori pocinju odbijati i poslodavac to uredno kontrolira i odbija.

 

postoji neki clanak zakona ili nesto da konkretno mogu predociti to nadleznim?

 

ja a i drugi - nismo to potpisivali jer je ta odluka kasnije dosla, a sada dali je u nekom pravilniku firme nadopunjavano, to neznam

 

rexi,

no nismo odmah rekli da smo "zločesti". Kak bi bilo da se ja vama doma priključim na struju? Bi ni rekli da to nemre. Pa tak nemrete vi sa dragom razgovarat za poslodavčeve pare i nemijte. Al svejedno takvu stvar poslodavac mora urediti pravilnikom o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ne radi se tu o nekom iznosu, ali dezuran sam 24/7, doslovno. mobitel je uz mene non stop a za privatne svrhe koristim svoj mobitel, ali normalno nekad u zurbi okrenem i s sluzbenog. al kazem, iznos je dvoznamenkasti, a mene je zanimalo ovo najvise zbog nacina na koji su to uveli ili bolje receno, zbog nacina na koji su nas obavijestili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rexi je napisao:

ma ne radi se tu o nekom iznosu, ali dezuran sam 24/7, doslovno. mobitel je uz mene non stop a za privatne svrhe koristim svoj mobitel, ali normalno nekad u zurbi okrenem i s sluzbenog. al kazem, iznos je dvoznamenkasti, a mene je zanimalo ovo najvise zbog nacina na koji su to uveli ili bolje receno, zbog nacina na koji su nas obavijestili

 

 

Pa ak se ne radi "o nekom iznosu" lepo platite ,jer je to normalno. Poslodavac ima vas takvi 10,20 pa ak mu svaki zeme 100kn to je neka lovica za koju cure u "konzumu" rintaju 15-20 dana. I pozdarvite poslodavca i recite mu da je to mogel i nadrukčiji način rešit. Ovak ispada dea ga neko namjerno"dere". A možda ima i takvih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija