Jump to content

potpisati ili


dara4

Preporučene objave

Prometna nesreća desila se krajem 2006 godine, kada mi je maloljetni pješak pretrčavao cestu i zadobio lakši udarac u glavu (hematom).

 

Poslije četiri rasprave i prometno sudskog vještačenja (7 mjeseci nakon nesreće) dobio sam:

 

RJEŠENJE

-prekršajni sud ....

 

Riješio je

-prekršajni postupak ....

 

Obustavlja se

-.....kretao se neprilagođenom....

 

Obrazloženje

-.......okrivljenik se automobilom kretao 48,68 km/h. Mogučnost izbjegavanja prometne nesreće, zaključuje sudski vještak, a prihvača ovaj Sud, okrivljenik je imao za brzine kretanja 35 km/h ili manje a vodeći računa da je na ovoj dionici ceste brzina vozila ograničena prometnim znakom na 50 km/h, to onda proizlazi zaključak da brzina kretanja okrivjenika u trenutku uočavanja opasnosti pretrčavanjem pješaka preko kolnika nije uzrokom kontakta njegova automobila i tijela pješaka. Prema tome, a na temelju prednje navedenog odnosno iz razloga što okrivljenik nije počinio terećeno djelo članka 196...

Trošak postupka pada na teret sredstava ovog Suda, koji obuhvača nalaze i mišljenje sudskog vještaka u visini **** kuna, donesena temeljem članka 151... jer je postupak protiv okrivljenika .... obustavljen.

 

Danas sam išao produžiti policu osiguranja, a oni su mi rekli da nemam više bonus 50%, nego 35%, zbog toga što je isplaćena šteta prema potraživanju HZZO-a za troškove liječenja dječaka (zanimljivo troškovi liječenja u kunu isti kao i nalaz sudskog vještaka).

 

Moje pitanje;

-da li da potpišem ovu policu 35%, tj. da li tim potpisom priznajem krivnju za što me se teretilo (tako mi je ukratko danas rekao moj odvjetnik).

Jer mislim da se dječak može žaliti do pet godina nakon nesreće da ima neke posljedice od prometne nezgode ili nešto drugo???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odluka suda nisi proglašen krivim i nisi dušan trpiti štetu.

to što je osiguranje isplatilo trošak liječenja a nijsu sačekali odluku suda nije tvoj problem.

mijenjaj osiguravajuće društvo.

 

dobro pročitaj šta potpisuješ .

ako potpišeš da si kriv (ili nešto slično)

mali dobija tužbu za naknadu štete iako je odluk suda drugačija.

ne potpisuj nošta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako mi je rekao i odvjetnik, da sam oslobođen krivnje, prema tome nisam niti dužan trpiti (platiti) nikakve druge troškove ili štetu.

Poslije sam u osiguranje donio rješenje Suda, koji oni nisu htjeli ni pogledati. Rekli su mi ako ne želim potpisati policu da pređem u neko drugo osiguranje, te da ću i tamo imati bonus 35%.

 

Tako sam i otišao u drugo osiguranje sa rješenjem Suda i policom 50%, međutim oni moraju tražiti brisovnicu od prvog osiguravatelja. Službenica je nazvala njihovu ''pravnu službu'', a oni su rekli da ostaju pri stavu štete i skidanja bonusa 15%. što znači da stranka ima sada pravo na 35% bonusa, a pošto je isplaćena šteta prema potraživanjima HZZO-a za troškove liječenja, ne mogu dati brisovnicu jer su platili HZZO-u.

Također mi je rekla iz svog iskustva, vjerojatno je HZZO naplatio štetu od osiguranja jer su mislili da ću biti proglašen krivim.

 

Nije meni stalo do tih oko 350 kuna što bi više platio policu osiguranja, jer je meni automobil potreban i bez police ne mogu mi produžiti tehnički pregled.

 

Mene sada zanima da li potpisom na polici sa bonusom od 35% u drugom osiguravajućem društvu, bi se mene moglo teretiti novčano ili drugačije za naknadu štete ako bi me dječak tužio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odi u drugo osiguranje samo sa policom predhodnog osiguranja

bez sudskog rješenja.

samo si kompliciraš život.

možeš prihvatiti smanjenje bonusa

ali nemoj potpisati nikakav papir a što se može protumačiti kao priznanje krivice za pomenuti događaj.

osiguraje hoće da se osigura da će naplatiti potraživanja

liječenje a i buduču naknadu štete za šti ih može teretiti osoba koja je doživila štetu.

platili su bolničko liječenje i time preuzeli odgovornost za štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija