Jump to content

Novi Temeljni kolektivni ugovor i ukidanje "cipelarine!


matovilka

Preporučene objave

Čitajući novi Temeljni kolektivni ugovor ustanovila sam da se ukida tzv. "cipelarina", tj. naknada za prijevoz kod radnika kojima je radno mjesto udaljeno manje od 1 km od adrese stanovanja. Na koji način da izmjerim da li netko stanuje više ili manje od tog kilometra? Metrom????? Navigacijom???

Kod mene u firmi bi to bile 3 radnika kojima bi se ta naknada morala ukinuti.

Da su bar osim kilometraže stavili broj tramvajskih stanica, kako je nekad bilo.

 

Molim pomoć.

 

P. S.

Ako vidite da netko hoda s metrom po gradu, to sam ja i mjerim!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

matovilka je napisao:

Čitajući novi Temeljni kolektivni ugovor ustanovila sam da se ukida tzv. "cipelarina", tj. naknada za prijevoz kod radnika kojima je radno mjesto udaljeno manje od 1 km od adrese stanovanja. Na koji način da izmjerim da li netko stanuje više ili manje od tog kilometra? Metrom????? Navigacijom???

Kod mene u firmi bi to bile 3 radnika kojima bi se ta naknada morala ukinuti.

Da su bar osim kilometraže stavili broj tramvajskih stanica, kako je nekad bilo.

 

Molim pomoć.

 

P. S.

Ako vidite da netko hoda s metrom po gradu, to sam ja i mjerim!

 

matovilka poz.

napraviš ovak. Posudiš od prometne murje onaj metar kaj ima kotačiće kaj meriju dužinu kočenja pri unfalu...hodaš jedan dan za jedni,drugi dan za drugim,treći za trećim šljakerom...i tak redom svaki dan zajednim ...i s tim kotaćima na štapu za njima...i meriš...sam moraš pazit da koji ne skrene v birtiju prije posla...ili još gore ..posle posla...jel bi zbog krivih smjerova cipelarina mogla...fest narast i pretvotit se u "ležarinu...joj :smijeh::smijeh::smijeh: kaj kod nas ima to nema u galaksiji. :smijeh: hm..sad sam se setil....ja sam zadnjih 15 ket dalal po pilanama...pa pilana ima jedno 50m, ...pa do sušare 30m...pa do dorade i okolo po stovarištima 500m...jedno...pa sve skup u jednoj smeni 1000m pa tak svaki sat....8km na dan...joj kakvu sam ja "cipelarinu" zaslužil u 15 godina za 30000km...jaba te...skor ko jedne mišelinke... :smijeh::smijeh::smijeh::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se bar ukine sve u vezi tog prijevoza, zašto bi trebalo biti bitno troši li radnik cipele, ide li skateboardom, leti li s Batmanom ili Supermanom ili kako dolazi na posao. Cijela ta rabota je imala za svrhu povećati plaće u javnim službama, a da se ne plaćaju doprinosi, no ljudi koji to moraju provoditi imaju problema.

Pretpostavljam da vi niste ravnatelj ni upravitelj ustanove u kojoj radite, jer vjerojatno se tada ne bi družili s nama na Legalisu. Ako niste rukovoditelj, zašto uopće brinete njegovu brigu? Neka vam osoba odgovorna za zakonitost rada ustanove kaže, ili još bolje dade pismenu uputu kako ćete definirati tko koliko daleko stanuje i kojim putevima ide, ako ima više mogućnosti dolaska na posao. Rukovoditelji javnih ustanova su osobe odgovorne za sve, pa i za ovo razvrstavanje, i neka ponesu teret te odgovornosti. Drugih rukovodnih tereta baš i nemaju, plaća redovno dolazi bez obzira na stanje u proračunu, ljudi rade onako kako rade, pa prema tome, neka u ovom slučaju "ravnaju" i kažu podređenima kome će se cipelarina ukinuti, a kome će ostati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija