Jump to content

Jesam li dobio kazneni bod


kaznilome

Preporučene objave

Dragi ljudi! upadam ko padobranac, ali nadam se da cete mi moci pomoci ovdje. pretrazio sam apsolutno sve sto mi je moglo pasti na pamet i nisam uspjeo naci odgovor.

 

dakle, upravo su me zaustavili jer sam vozio 25 km/h preko dozvoljene brzine. policajac je bio vrlo fin covjek, sve mi objasnio, ali me to nije postedilo kazne od 1000 kuna. odmah je ispisao zapisnik i (ja vjerujem, ostalo mi je u autu pa nemogu provjeriti) nekakav prekrsajni nalog... mozda se i nekako drugacije zove. ali na tom drugom papiru pise d asam duzan platiti kaznu od 1000 kuna u roku od 8 dana. nema problema, kriv sam, dobio sam uplatnicu i vec sutra placam

 

jedino sto mi gospodin policajac nije spomenuo je, hocu li dobiti ikakve kaznene bodove? gledam okolo, pa ispada da se za to predvidja jedan kazneni bod. ali nigdje to nije zapisano, niti me o tome obavijestio policajac. postoji li sansa da policajac sam prosudi hoce li dodijeliti kazneni bod? ili to ide nekim automatizmom?

 

takodjer, ako sam sada dobio sve papire i uplatnicu, trebam li ocekivati da mi se na kucnoj adresi pojave ikakve obavijesti o ovom prekrsaju?

 

svakako hvala na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

blue_rabbit je napisao:

Ne može ti policajac odmjeravati kaznu po svojoj volji.

Dobit ćeš jedan bod (Zakon o sigurnosti prometa na cestama).

 

Počinio si prekršaj pa ćeš dobiti prekršajni bod, a ne kazneni.

 

Netočno.

 

Nema boda.

 

Obaveznim prekršajnim nalogom ili novčanom kaznom se ne mogu odrediti negativni prekršajni bodovi.

 

Po ovom pitanju se ne "poklapaju" PZ i ZSPC, pa je VPS odlučio da na obavezne prekršajne naloge do 2.000 se ne propisuju negativni prekršajni bodovi i zaštitne mjere zabrane upravljanja.

 

Policija postupa po toj odluci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija