Jump to content

dragovoljac-status


romyro

Preporučene objave

romyro je napisao:

Šta napraviti ako ti fali samo jedan dan od 100 dana dragovoljačkog statusa.Za nevjerovat kamo da se obratim da dobijem status dragovoljca .

Hvala

 

 

Prijem mi je bio 19.09.1991. odabir i upućivanje na liječnički 25.09.1991. i poziv radi zaduženja 02.10.1991.

S time da sam potpisao ugovor 09.10.1991.

Znači li to da sam ja od 19.09.1991. aktivnom sastavu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam bio u od 1.7.1991 -1o.1o.1991.(poslje od 11.10 u 109.

Vinkovačkoj),u DOS-u.priznato mi je sve kao dragovoljac.ali pošto sam bio zaposlen do 10.10.dobio sam staž od firme i jedan još od države.DOS se prizna svima koji su bili na PRVOJ crti bilo kao civilna zaštita ili narodna obrana.

ako ste u tom razdoblju bili zaposleni treba vam tiskanica PS-2,ako ste bili nezaposleni onda je tiskanica PS-3.to izdaje ured za obranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

romyro je napisao:

Šta napraviti ako ti fali samo jedan dan od 100 dana dragovoljačkog statusa.Za nevjerovat kamo da se obratim da dobijem status branitelja.

Počevši od 21.11.2009. godine ne možete pokretati postupak za priznavanje statusa HB iz DR, pa čak ni za jedan dan.

Jedino možete pokrenuti jest postupak za priznavanje pripadnosti određenoj postrojbi, dakako ukoliko ste taj jedan dan bili pripadnik neke postrojbe. Ako niste, nema ništa od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Branko22 je napisao:

Zanima me da li mogu ostvariti status dragovoljca.Hrvatski branitelj sam, u Narodnoj zaštiti sam bio od samog početka, odnosno od osnivanja, od 2.8.1991. do 1.3.1992. godine, a u HV-u od 20.8.1992. do 12.9.1992.Imam sve dokaze na papiru.

ZOPHBDR ne određuje od kada se prizna status HB za pripadnika NZ, već određuje do kada:

Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata je osoba koja je kao dragovoljac i pripadnik Oružanih snaga Republike Hrvatske (ZNG, Hrvatske vojske, Ministarstva obrane, Policije, Ministarstva unutarnjih poslova, HOS-a te pripadnik naoružanih odreda Narodne zaštite koji je u njima proveo najmanje 5 mjeseci do 24. prosinca 1991. godine), organizirano sudjelovala u obrani suvereniteta Republike Hrvatske u bilo kojem razdoblju Domovinskog rata.

Prema tome:

- trebate imati najmanje 5 mjeseci pripadnosti NZ

- i to zaključno do 24.12.1991. godine.

S obzirom na podatke koje ste napisali, ne možete ispuniti navedene uvjete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a koga kriviti u slučajevima da vam spis stoji u ladici i ne rješava se godinama nema odgovora i koncem 2009 pred samu obustavu postupaka vadi se na svjetlo dana i proglašava obustavljenim a vama se nitko nije udostojio odgovoriti ni pozitivno ni negativno ima li neki zakonski rok u kojem se nešto mora odraditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi je napisao:

a koga kriviti u slučajevima da vam spis stoji u ladici i ne rješava se godinama nema odgovora i koncem 2009 pred samu obustavu postupaka vadi se na svjetlo dana i proglašava obustavljenim a vama se nitko nije udostojio odgovoriti ni pozitivno ni negativno ima li neki zakonski rok u kojem se nešto mora odraditi

O tome bi trebao progovoriti Ustavni sud kod koga se vodi priličan broj postupaka povodom ustavnih tužbi vezanih za takove i slične slučajeve koji su nastali nakon ZID ZOPHBDR-a koji je stupio na snagu 21.11.2009. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljivo,samo da mi je znati kako sam mogao biti u NZ najmanje pet mjeseci, kad je kod mene osnovana 2.8.1991.godine i ja sam u njoj bio od prvog dana.Ustvari meni to i nije toliko bitno, samo je smješno, jer neki koji su bili skupa samnom su ostvarili status dragovoljaca upravo tako, ali očito njih dan ima više od 24 sata.Nas ima dosta kojima upravo fali tih par dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija