Jump to content

Ovrha - Molim Pomooc


Mateo101

Preporučene objave

Poštovani ,

zanima me jedna informacija Opčinski sud u Sisku , odbio je moj prigovor na ovrhu po T-Mobile d.O.o. za telekomunikacijske račune, navodeči : " Odbija se prigovor ovršenika od dana 27.siječnja 2010 godine a koji po svojoj naravi predstavlja prijedlog za odgodom ovršnog postupka kao neosnovan .

 

Sada me zanima koliko vremenski treba da ovrha uđe u zastaru premda se radi o telekomunmikacijskim raćunima !!

 

Unaprijed zahvaljujem :) !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mateo101 je napisao:

Poštovani ,

zanima me jedna informacija Opčinski sud u Sisku , odbio je moj prigovor na ovrhu po T-Mobile d.O.o. za telekomunikacijske račune, navodeči : " Odbija se prigovor ovršenika od dana 27.siječnja 2010 godine a koji po svojoj naravi predstavlja prijedlog za odgodom ovršnog postupka kao neosnovan .

 

Sada me zanima koliko vremenski treba da ovrha uđe u zastaru premda se radi o telekomunmikacijskim raćunima !!

 

Unaprijed zahvaljujem :) !!!

 

Poštovani,

 

T-mobile je pokrenuo ovrhu i samim podnošenjem prijedloga je prekinuo zastarni rok.

Inače 3 godine.

 

Prijedlog: stupite s njima u kontakt pokušajte dogovoriti obračnu otplatu ili oprost kamata i/ili dijela troškova.

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte računati na zastaru, čim je pokrenut postupak zaboravite na to.

Da li je u rješenju suda kojim se prigovor odbija navedena uputa o pravnom lijeku? S obzirom da je sud ušao u meritum stvari ( jer prigovor nije odbačen ), postoji mogućnost žalbe.

Osobno nije uobičajeno da se sud odmah po prigovoru upušta u ocjenu merituma stvari, ali kad tad trebalo je i do toga doći.

Imate odredbe Ovršnog zakona koje Vam omogućuju daljnje postupanje po žalbi, kao i odredbe parničnog zakona koje se supsidijarno primjenjuju. Na žalost, nema smisla konkretnije ulaziti u predmet jer ne znam što ste naveli u prigovoru, niti što je navedeno u obrazloženju sudskog rješenja. Trebali biste staviti ukratko obrazloženje ili najbolje otići kod pravnika koji bi Vam to mogao pogledati jer ovako preko foruma nema puno koristi.

ako može pomoći podatak ,Vaš ovrhovoditelj je brisan u sudskom registru, odnosno kao takav ne postoji više. To bi mogla biti jedna od stavki na koju biste se mogli pozvati u žalbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, a neznam u prošlom prigovoru kojeg je poslao javni bilježnik napisana je odgoda duga ili plačanje u obrocima

no oni su mi nap sljedece : " Kako u konkretnom slučaju ne postoje zakonske pretpostavke za odgodom ovrhe čl.61., Ovršnog zakona niti se ovršenik poziva na iste dok ekonomki uvijeti ne mogu suspendirati pravbo ovrhovoditelja na prisilno ostvarenej tražbine , to je prijedlog ovršenika valjalo odbiti kao neosnovan .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija