Jump to content

Likvidacija nikad aktivnog trgovačkog društva


stefek10

Preporučene objave

Poštovanje svima!

 

Zanima me likvidacija poduzeća koje nije izdalo niti jedan izlazni račun, dakle, nikad nije ostvarilo prihod.

Tvrtka je osnovana u svrhu realizacije poslovnog poduhvata koji nikad nije realiziran.

Došlo je samo do nekih troškova koji su plaćeni iz temeljnog kapitala i jedne pozajmice vlasnika, ali dalje nije bilo nikakvih akcija.

Proces same likvidacije mi je jasan prema ZTD-u, ali me zanima što s fin. izvještajima (kojih nije bilo, tj. nisu rađeni). Postoji samo izjava o neaktivnosti poslovnog subjekta.

 

Molio bih nekoga ako me može malo detaljnije uputiti u rješenja ovog problema.

 

Unaprijed zahvalan,

stefek10

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez imovine društvo nije u stanju ostvariti svoj cilj, tako da je i to razlog za prestanak društva.

 

Stoga je Zakonom o trgovačkim društvima (čl.466.,st.1,t.7)propisano da društvo koje nema imovine može prestati tako da ga sud briše iz sudskog registra na prijedlog nadležnog tijela porezne uprave ili po službenoj dužnosti.

Polazi se od pretpostavke da društvo nema imovine ako tri godine zaredom ne postupi po zakonskoj obvezi da objavi svoja financijska izvješća s propisanom dokumentacijom niti ih dostavi tome sudu u roku od šest mjeseci nakon što mu sud priopći nakanu da će ga brisati iz sudskog registra, a u tome roku ne učini ni vjerojatnim da ima imovinu.

 

Da bi brisao društvo iz sudskog registra, registarski sud mora po propisima o dostavi pismena upravi društva priopćiti nakanu o brisanju iz registra i dati primjereni rok za isticanje prigovora.

 

U slučaju da od strane društva nema prigovora, društvo se briše iz sudskog registra.

U navedenom slučaju, ne provodi se likvidacija društva !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Poštovani,

nadovezat ću se ovdje da ne otvaram novu temu.

 

Zanima me kako da sastavim zahtjev Trgovačkom sudu za imenovanje likvidatora likvidacijske mase?

D.O.o. je 2012. obrisan iz sudskog registra, ma de me nitko nije obavjestio o tome.

Sada kad želim zatvoriti račun u banci kažu mi da moram imati likvidatora.

Molim Vas, ako mi netko može odgovoriti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija