Jump to content

tražim pomoć


andrija10

Preporučene objave

poštovani

općina u kojoj živim donijela je nakon 10 godina regulacijski plan(detaljni dokument prost.uređenja).

imam česticu u centru grada, 1/1 vlasnički i posjedovno,na djelu koje je namjenjena izgradnja objekta P+2,dok ostatak čestice,po planu parcelacije ide u javne površine(zelenilo pješačku stazu itd),cca 50%.

kako sad stvari stoje,navodno mi ne mogu izdati građevinsku dozvolu,a gotov mi glavni projekt,dok općina ne uđe u posjed ovog dijela čestice predviđenog za javne površine.

da bi ušli moraju provesti eksproprijaciju ili dogovorno rješiti stvar sa mnom.vrijednost čestice je procjenjena od strane sudskog vještaka,kojeg smo angažirali dogovorno,pa smo dogovorili da izvršimo zamjenu,odnosno da uzmem drugu parcelu,obzirom da nemoju novca.problem je taj što ta parcela koju nude u zamjenu,nije građevinsko zemljište,već poljoprivredno,što mene osobno puno i ne smeta,jer mi se žuri.

obzirom da je moje zemljište građevinsko,interesira me mogu li oni uopće po zakonu,kao zamjensko zemljište,ponuditi poljoprivredno zemljište u zamjenu.

 

ako bilo tko može pomoći bit ću zahvalan do boga dragoga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nude poljoprivredno zemljište? Koje veličine; veće je 50 puta od parcele koju posjedujete? Jer to bi otprilike bio omjer vrijednosti, možda i veći.

 

Imate projekat. Zatražite da vam izdaju dozvolu.

Neka pismenim putem odbiju izdati dozvolu, i napišu obrazloženje. Ne znam što bi napisali, osim ako postoji kakav dodatni problem, npr, da novoformirana čestica nema pristup prometnici.

 

Vrlo je vjerojatno da ucjenom žele steći česticu bez da plate adekvatnu naknadu.

 

Naime, Vi ste dužni provesti parcelaciju i formirati od dijela te svoje čestice građevinsku česticu na kojoj ćete graditi, ali ostatak čestice može ostati u Vašem vlasništvu. Neka taj dio otkupe po tržnoj cijeni. Ako ekspropriraju, opet moraju platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerovatno!!!

 

Skoro pa istina,od riječi do riječi dragi Felixx.

 

Prava istina,a koju nisam jasno htio iznijeti u u mojem traženju za pomoć,leži u činjenici da se radi o čestici koja graniči sa česticama dvojice tajkuna,a ponavljam nalazi se u strogom centru grada.

To što proživljavam ja i cijela obitelj,u proteklih 15-tak godina u vezi ovog komada zemlje nema apsolutno veze sa zdravim razumom,jer sam nekim ljudima rekao "da bi bilo dosta" kad se nije smjelo takvo što pomisliti a kamoli reći,obzirom da se javljam iz kraja u kojem "koga-čega"znači aorist ili 2+2=9,ako jasno neki ljudi tako kažu.

Oprosti,odlutah daleko,vraćam se na temu.

Dakle ponavljam,ja bih prihvatio ovu njihovu ponudu za zamjensku parcelu poljoprivrednog zemljišta,pod uvjetom da sigurno znam da je to u skladu sa Zakonom.

Naime,radi se o tome,koliko sam uspio vidjeti u zakonskoj regulativi,što su za ovo poljoprivredno zemljište nadležne i općine i županije i država,pa me je jednostavno strah da sada na kraju balade od 15 -16 godina nešto zeznem.

Nisam neki veliki katolik,a bogomolja još manje,ali ako imate još kakvu informaciju u vezi zamjene građevinskog zemljišta za poljoprivredno,crtnite ju,izmolit ću neku za Vas,a ako i nemate opet ću isto.

:smijeh::smijeh::smijeh: Pozdrav i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

andrija10 je napisao:

 

Dakle ponavljam,ja bih prihvatio ovu njihovu ponudu za zamjensku parcelu poljoprivrednog zemljišta,pod uvjetom da sigurno znam da je to u skladu sa Zakonom.

Naime,radi se o tome,koliko sam uspio vidjeti u zakonskoj regulativi,što su za ovo poljoprivredno zemljište nadležne i općine i županije i država,pa me je jednostavno strah da sada na kraju balade od 15 -16 godina nešto zeznem.

 

Istina, ima tu puno 'kvaka'.

Ali dobar ugovor koji će provjeriti dobar odvjetnik rješava problem.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija