Jump to content

Voznja pod utjecajem alkohola


wendor

Preporučene objave

Prijatelj mi izlazi na sud tj. ročište po prvi put a ni ja nemam puno iskustva pa pitam za savjet.

 

Situacija je sljedeća:

Uhvaćen je sa 1.6 promila u krvi, to mu je prvi ozbiljniji prekršaj. Lošeg je imovinskog stanja, on ima vrlo malu plaću, živi sa roditeljima koji su nezaposleni.

Vozačka mu je bitna jer ne može raditi bez nje.

 

Izlazi na ročište za par dana.

 

Ako želi tražiti smanjenje novčane kazne, da li da odmah ponese dokumente koji dokazuju loše imovinssko stanje ili to donosi na iduće ročište?

 

Da li može tražiti dobrovoljni rad? kako to uopće ide ?

 

Na koliko će mu biti oduzeta vozačka te da li je moguće zatražiti smanjenje te kazne?

 

Ima par sitnica koje su loše ispale pri samom činu.

Tražio je od policajaca da ponovo puše jer nije moguće da je imao toliko alkohola u krvi. Nisu mu omogućili ponovno puhanje.

Također kad je pitao za vađenje krvi, policijski službenik mu je rekao da će ga to koštati 12.000kuna...

Napominjem da je zaustavljen oko 3h ujuto. Nije otišao na vađenje krvi.

Čuo sam da je trošak vađenja krvi oko 500kn...

 

Imate li koji savjet pri odlasku na sud?

 

 

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presmiješno je kako dosta ljudi ovdje traži savjet za "prijatelja"!!! To mi je tako smiješno da je ljudima neugodno priznat da ih je uhvatila policija s pol đointa ili da su vozili pijani! Čekaj "prijatelj" neam internet? Nemoguće je prijatelju doći do interneta? Pa bar vas ovdje nitko ne poznaje i neće osuđivati, čemu tj strah?

 

Što se tiče tveg problema, pogledaj malo prethodne postove i vidjet ćeš bar 4 slična slučaja tvom. I reci prijatelju da ne pije dok vozi hahaha :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nekidan sam tražio savjet za sebe, ljudi na forumu su mi ga dali. zahvalan sam im. zato sam opet ovdje, cjenim svoje vrijeme.

 

na prijasnjim postovima nisam nasao za voznju iznad 1,5 promila u krvi; a zanima me da li se možeš žaliti ako ti službena osoba da netočne imformacije (kazna od 12.000kn).

 

ako mozes dati savjet iz prakse (ili teorije), bio bih zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala!

 

Sta je sa dobrovoljnim radom, da li se to može tražiti i kako to ide?

Treba li pisati neku molbu ili samo reći sucu?

 

Naravno da nema dokaze o tih 12.000kn jer je to bilo usmeno i na licu mjesta. Razgovor policajaca i njega nije bio sniman.

Vjerovatno ništa od toga...

 

I kolika je uopće novčana kazna, treba li je platiti odmah ili se to može razvlačiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za alkohol preko 1,50 g/kg slijedi novčana kazna od 5.000 do 15.000 ili zatvorska do 60 dana.

 

Novčana se može smanjiti do 1.800 kuna ili uopće ne izreći jer može i zatvorska kazna pa i ona uvjetna.

 

Novčana se može razvlačiti oko 1 godinu, ali je potrebno čuvati sve uplatnice.

 

Bitno je kad sud pretvori novčanu kaznu u zatvorsku, pisati prigovor i priložiti sve one uplatnice koje je okrivljenik samovoljno plaćao u ratama. Kamata nema.

 

Za zada ništa od rada za opće dobro na slobodi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija