Jump to content

povrat poreza blokiran zbog duga


Ancica

Preporučene objave

(ne za mene već bog te pitaj za kaj)

nakon n mjeseci čekanja povrata poreza, sad mi je već stvarno postalo bedasto...

 

nazovem gospodu u poreznu upravu i pitam di je zapelo.

 

provjere tamo i ispada sljedeće:

 

za mene je sve plaćeno, mirovinsko, zdravstveno, porezi ovi, porezi oni, prirezi... nema nikakvog duga vezanog uz mene, ali moj bivši poslodavac ima nekakav dug poreza na dohodak prema državi (dakle, ponavljam, nevezano uz mene, za mene je sve plaćeno) ali su blokirali i moj povrat poreza jer tko meni kriv što sam ja radila tamo.

 

je l to u skladu sa zakonom?

 

da se mene kažnjava za dugove koji nemaju ama baš nikakve veze sa mnom (jer za mene osobno nema nikakvih dugova i sve je plaćeno) ili gospoda u poreznoj upravu nemaju pojma o svom poslu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako trebaš neku informaciju od državnih službenika

traži ali samo pismeno ,preporučeno i sa povratnicom.

traži da dostave pismeni odgovor.

 

telefonom blablabla nema svrhe.

 

pisati požurnicu za rješavanje po zahtjevu za određivanje i povrat preplaćenog poreza.(preporučeno i sa povratnicom ili da na urudžbenom u poreznoj na kopiju požurnice

žigom i potpisom potvrde primitak pismena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu, fala ti puno na dogovoru.

 

sve ja to već napravila i dobila natrag samo "nek to vaš bivši poslodavac sredi".

 

na moje, da je za mene sve plaćeno, da je to plaćeno iz MOJE plaće, da ja tražim natrag SVOJ preplaćeni porez, da JA ništa ne dugujem, da ja nemam nikakve veze s dugom poslodavca (duguju za radnika koji je došao nakon mene), njihov odgovor je: "zovite bivšeg poslodavca".

 

da nije tragično, bilo bi smiješno.

 

ovo je lakrdija.

 

oni ne gledaju posebice već samo zbirnu uplatu, pa ko meni kriv što moj bivši poslodavac nekome nekaj nije platil jer eto, to se tako radi i točka.

 

kolučem očima samo što mi ne ispadnu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija