Jump to content

optužni prijedlog,crveno na pružnom prijelazu


madar

Preporučene objave

na pružnom prijelazu u čačincima tj.poslije pružnog prijelaza me zaustavi prometna i obavjesti da se nisam zaustavio na svjetlosnim i zvučnim signalima(iza mene su prošla još dva vozla ,također zaustavljeni)kažem mu da prilikom mog ulaska na prijelaz nije bilo crveno(imam 2 svjedoka u autu ,neznam dali oni mogu biti svjedoci)on kaže jesi i tako nekih 5 min nakon čega policajac vraća prometnu i vozačku uz hvala i doviđenja.i gle čuda nakon 1 mj. dođe optužni prijedlog da me se kazni po zakonu te da dođem na sud.molio bih za pomoć ili ako netko ima slična neugodna iskustva neka piše

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo ću navesti uvjete za izdavanje prekršajnog naloga, a vi sami izvedite zaključak. U navedenom se krije odgovor.

 

 

Tijela državne uprave kao ovlašteni tužitelji mogu izdati prekršajni nalog ako su utvrdili prekršaj:

1. neposrednim opažanjem ili obavljenim nadzorom njihovih ovlaštenih službenih osoba pri obavljanju inspekcijskog ili drugog nadzora iz njihove nadležnosti, koje su o tome sačinile službenu bilješku ili zapisnik, ili

2. na temelju vjerodostojne dokumentacije, uključivši i zapisnik o očevidu nadležnog tijela, ili

3. upotrebom propisanih tehničkih uređaja ili provođenjem odgovarajućih propisanih laboratorijskih analiza i vještačenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

25 godina putujem na posao i svakodnevno dvaput prelazim preko dvostrukog pružnog prijelaza (kolosjeci su udaljeni nekuh 5-6 metara).Više puta mi se dogodilo da baš kad sam se nalazio između dva kolosjeka,oglasi se zvučni signal nailaska vlaka.Naravno,do njegovog dolaska ima još puno vremena,ali praktično je to prekršaj,je li tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija