Jump to content

Facebook


baso78

Preporučene objave

Kratko pitanje...

 

Zanima me slijedece: uploadanjem fotoografije na facebook ili neku drugu mrezu odricem li se svojih autorskih prava na nju,odricem ali samo u odnosu na facebook servis ne i prema trecima ili to ne dira moja utorska prava?

Fotografiju s mog profila skinuo je jedan novinski portal koji ima svoj profil na facebooku,cropao istu i stavio na nju svoj LOGO i objavio u vise navrata!!!!

Fotografija nema moj watermark ali je manje rezolucije od originala a i exif file kojeg ima original bi lako potvrdio autora...

Iskreno me uzasno smeta cinjenica da se moze biti toliko drzak da se stavi svoj logo i tako svojata tuđi rad...

 

Dakle pitanje jeli ovo samo moralni issue ili je u pitanju nesto drugo...HVALA UNAPRIJED!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slika je stavljena na tvoju stranicu ali i na prostor facebook-a ,samim time dostupna je svima za downloadanje i koristenje.Buduci pravila na facebook-u nigdje ne spominju kako je to kaznjivo vec naprotiv,autorska prava na to ne polazete...moralno je svakako upitno ali fotografija cim je obavljena vise nema vlasnika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na odgovoru

 

evo zanima me jeste li 100% sigurni u to,naime u zadnja 3 dana sam kontaktirao nekoliko pravnika koji se bave izmedju ostalog i autorskim dijelima i dobio sljedeci odgovor..

 

Naravno kada započnete s korištenjem servisa za razmjenu sadržaja ili umrežavanje primjerice, vi tim tvrtkama i servisima predajete ekskluzivna prava na svoje sadržaje, ali, to nikako ne znači da ste se svojih prava odrekli u odnosu prema trećima, u ovom slučaju medijima. Drugim riječima, mediji (novinari, urednici...) koji "uzimaju" materijale sa takvih servisa, misleći kako su jednostavno i lako došli do interesantnih materijala, zapravo kradu vaše intelektualno vlasništvo.

 

Takvi servisi, svojim ToS-ovima (ugovorima o korištenju) sebe zaštićuju, ali i jasno daju do znanja da vaše vlasništvo ostaje vaše, sa izuzetkom prava koje predajete servisu za njihove potrebe. Naravno, to ne znači da vam mediji smiju i mogu ukrasti vlasništvo i pri tomu ga još pripisati servisu. To nije samo krađa, to je pljuska autorima...

 

:misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

green12 je napisao:

slika je stavljena na tvoju stranicu ali i na prostor facebook-a ,samim time dostupna je svima za downloadanje i koristenje.Buduci pravila na facebook-u nigdje ne spominju kako je to kaznjivo vec naprotiv,autorska prava na to ne polazete...moralno je svakako upitno ali fotografija cim je obavljena vise nema vlasnika...

pobogu green, kakve su ovo bedastoće?

samo zato što na vratima dućana izrijekom ne stoji "zabranjeno je pobiti sve kupce u dućanu" samim time je dopušteno?

bože sačuvaj kakve gluposti su sve ljudi u stanju napisati, a još je tragičnije što moderatori nisu izbrisali ovo vaše..

 

baso78,

dobili ste točan odgovor od odvjetnika kojem ste se obratili.

odgovor greena zanemarite.

glede ovog koji vam je mrknul autorska prava, njegov problem što "misli" da smije, nepoznavanje zakona ne štiti od sankcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija