Jump to content

egzistencijalni minimum, redovna i izvanredna primanja


Ariela100

Preporučene objave

Pozdrav

 

Da li je propisan iznos egzistencijalnog minimuma? Koliki je iznos redovnih mjesečnih primanja za osobu od 60 god.života sa mirovinom u iznosu od 750kn? Da li je moguće da se u istom stanu majka i kćer vode pod dva kućanstva? Kćer je zaposlena na neodređeno vrijeme u državnoj službi (neudana). Koliko često (odnosno rijetko :)) Centar za socijalnu skrb može davati izvanrednu pomoć za npr. troškove režija i u kojem iznosu, budući da se navedene vode pod istim kućanstvom?

Ujedno molim ako mi možete navesti pravne propise u kojima je obrađena moja tema.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

prije nekoliko godina moja svekrva otišla je u mirovinu.

Kako joj mirovina nije bila dovoljna za podmirenje osnovnih životnih potreba otišla je u Centar za socijalnu skrb.

Tamo su joj rekli da su njena djeca koja su radno sposobna (pod tim mislim da su u radnom odnosu)dužna skrbiti o njoj i pomagati joj. Napominjem da moj suprug , dijete i ja ne živimo u istom kućanstvu s njom. Uglavnom nije ostvarila pravo na naknadu jer ima dvoje djece koje su u radnom odnosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitala sam malo Obiteljski zakon i Zakon o socijalnoj skrbi. pa mislim stvarno...roditelji su dužni uzdržavati djecu do punoljetnosti, odnosno najkasnije 26.godine života, ili do 16.god. ako je maloljetnik sklopio brak, a dijete do smrti roditelja. po tome da sam se udala sa 16 godina i zaposlila, a moja mama prestala raditi i nikad se više ne zaposlila ja bi je bila dužna uzdržavati možda i 45 godina života, a ona mene 16. Iznačuđavala sam se i na mnoštvo drugih članaka. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija