Jump to content

kunstek halle šimac


sandrina01

Preporučene objave

pozdrav kolege! nedavno sam se javila na natječaj za mjesto odvj.vježbenika u odvj.društvu kunstek,halle i šimac i rečeno mi je da im se javilo preko 200 ljudi te da organiziraju testiranja te da ću dobiti poziv. do danas nisam dobila poziv, a prošlo je već skoro 2 tj. od završetka natječaja. ako je netko već bio na testiranju ili ima kakvu informaciju vezano za ovaj natječaj molim nek proslijedi informaciju. hvala, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također sam se prijavio, ali mi nisu ništa javili! rijetko odvjetnički uredi raspisuju testiranja, a da će raspisati za 200 ljudi to mi zvuči nevjerojatno! obično pozovu nekoliko kandidata koji su im zanimljiviji i to je to! naravno govorim/pišem o slučajevima kad natječaj nije raspisan samo formalno radi stjecanja poticaja, a da se unaprijed zna ko će dobiti posao!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

već su imali razgovore s nekim ljudima i ovaj tjedan bi trebali odabrati sretnika.

prema tome, ako vam se još nisu javili, 99% su šanse da ništa od toga.

 

inače, za buduće generacije, mislim da je onaj tko dobije posao u tom uredu sretnik. čini mi se da su jako pristojna i inteligentna, mlađa ekipa. ostavljaju vrlo dobar i profesionalan dojam i mislim da se u tom uredu može itekako dobro raditi i puno naučiti.

malo ružno od njih što se nisu svima javili, ali vjerojatno je bilo jednostavno pre-time-consuming odgovoriti svima prijavljenima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prestižan ured, nije čudo da imaju toliko prijava, al pokušavaju se držat low profile...dosta mladi, s miljama u nogama... na razgovoru navodno pitaju pravne finese ali pomješano sa kvantnom fizikom, općom kulturom...važan je odličan engleski (ako neznate nemojte se ni javljat) ali i sintetičnost i multitasking. samo pazite ljudi ako tamo idete nije zezancija razgovor sa njima jednoj kolegici radili su totalni psiho profiling...ne bih preporučila svakome ako nisi spreman fakat radit, radit radit i pritom izučavat pravo... a možeš popit i fenomenalni nescaffe kaže kolegica da je dobila i one fine keksiće njami njami...uglavnom vrlo vrlo jak ured po svemu sudeći...slažem se da je fakat sretnik onaj koji može tam radit...ali nije ok da ti se nisu javili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega fast imate apsolutno pravo...

apsolutno svi odvjetnički uredi zapošljavaju preko veze, apsolutno je svima cilj izrabljivati pripravnike...i uistinu ne znam zašto se uopće i čemu nadati..

najbolje da se odemo odmah kolektivno bacit s mosta jer nema nade :)

 

samo sam napisala dojam koji sam ja dobila na razgovoru sa tim ljudima...

bili su iznimno korektni i profesionalni i ne treba apriori isključiti mogućnost da je kolegica dobila posao zbog svojih kvalifikacija, a ne zato jer je njen otac dofurao uredu dvije stranke...mene nisu pitali čime mi se roditelji bave ( a načula sam da se i to zna dešavat) :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolege, dopustite mi malo ironije. Kolege iz ovog ureda su očito jako zaposleni kad su svima poslali isti mail.

 

Teško je odabrati odgovarajući sufiks za spol osobe kojoj pišeš, a još više vremena bi im oduzelo upisivanje točnog imena. Trebao bi im cijeli dan da napišu "Poštovana kolegice C..." svakom od dvjestotinjak kandidata koji su im poslali zamolbe.

Jednostavnije je sve kandidate stavili pod bcc i poslati.

Za razliku od mnogih drugih poslodavaca, barem su odgovorili.

Budući da mi je više kolega potvrdilo da su dobili isti mail, prenosim ga u cijelosti. Neka im služi na čast.

 

 

"Odgovor na zamolbu za radno mjesto vježbenik/vježbenica

 

Poštovani/a kolega/ice,

 

Zahvaljujemo Vam na interesu koji ste pokazali za rad u našem odvjetničkom društvu.

 

Nakon što smo zaprimili te pažljivo pregledali preko 250 prijava i molbi za rad u našem odvjetničkom društvu, među kojima je i Vaša molba, nažalost, ovime Vas želimo obavijestiti da trenutno, unatoč Vašim očitim kvalitetama, nismo u mogućnosti uzeti u obzir Vašu ponudu.

 

Zadržat ćemo Vaš životopis i kontakt informacije kako bismo Vas u slučaju daljnjih natječaja mogli kontaktirati i/ili preporučiti drugim kolegama/odvjetničkim društvima koji traže vježbenike.

 

Želimo Vam uspjeh u daljnjoj karijeri.

 

S poštovanjem,..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, svi mi koji smo u potrazi za poslom smo pod dosta stresa i ujedno poprilično razočarani što nakon krvarenja na faksu ne da ne dobivamo ono što smo zaslužili, nego imamo osjećaj da je tek ono lakše iza nas. ipak, to ne opravdava nekorektnost.

bila sam kod KHŠ u 2 kruga.

navodno su dobili 250 prijava, pozvali 15 na 1. krug i 6 na 2. krug. razgovori su mi trajali cca 45 minuta u oba navrata.

da se radi o nekakvom zapošljavanju preko veze ili dobivanja klijenata preko novog vježbenika, definitivno ne bi potrošili najmanje 2 radna dana na tu proceduru nego bi kao 99% ureda stavili fiktivni oglas, pobrali državne poticaje, prijave premjestili u koš za smeće i zaposlili sina bratića ženine tetke.

što se samih razgovora tiče, bili su izuzetno korektno provedeni. prvi razgovor bio je više opći dojam, ali i testiranje engleskog jezika. drugi krug već je bio stvarno ispitivanje poznavanja određenih grana prava te ponovno engleskog jezika i snalaženja u jednom ugovoru. na tome im skidam kapu jer su dali kandidatima priliku da pokažu koliko znaju i koliko dobro plivaju u onome što sutra trebaju raditi. da svi uredi tako provode natječaje, tržište rada bilo bi znatno pravednije nego što je ovako.

što se kolegice koja je zaposlena tiče, moja je poznanica (ni više ni manje) i pouzdano znam da je završila fakultet u roku, da je bila nadprosječno dobra studentica i da je inače vrlo inteligentno i ugodno biće. ako to nije dovoljno, onda stvarno ne znam što bi trebalo biti.

zlobnicima bi možda bilo bolje da ipak malo više porade na sebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

griotta je napisao:

...

što se kolegice koja je zaposlena tiče, moja je poznanica (ni više ni manje) i pouzdano znam da je završila fakultet u roku, da je bila nadprosječno dobra studentica i da je inače vrlo inteligentno i ugodno biće. ako to nije dovoljno, onda stvarno ne znam što bi trebalo biti.

zlobnicima bi možda bilo bolje da ipak malo više porade na sebi.

 

Draga kolegice Griotta, čitajući prethodne postove kolega u vezi zapošljavanja u ovom uredu primjetila sam da nitko nije loše mislio o kolegici koja je tvoja poznanica. Ako stvarno ima kvalitete koje navodiš, tim bolje. Time je taj ured narastao u mojim očima. Očito su iznimka.

 

Kolege, pa i ja osobno, u prethodnim su komentarima napisali svoje opće dojmove i iskustva prilikom zapošljavanja.

Ono što me smeta u tvom postu jest što svim silama pokušavaš obraniti i taj ured i kolegicu. Čitajući tvoj komentar prvo sam pomislila da si ti ili jedan od odvjetnika iz tog ureda, ili si ti ta sretnica kojoj sve pohvale i kojoj čestitam na novom poslu.

 

Smisao ovog foruma jest da kandidati međusobno podijele svoja i dobra i loša iskustva, da se što bolje pripreme za buduće natječaje te da se nekome požale. Ovo posljednje je nama nezaposlenima u ova teška vremena najviše potrebno.

Čemu to braniti? Čemu sprječavati ljude da pišu što im je "na srcu"? Nisu nikoga uvrijedili ni oklevetali.

Kažu da živimo u demokraciji, a što je s pravom na vlastito mišljenje i izražavanje istog?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

hahhha pa zar je toliko gadno da se čak i na demokraciju moraš pozivati? pomalo smiješno.

bit će da nisi dovoljno pažljivo čitala; moj komentar odnosio se poglavito na jedan komentar kolege koji je bio poprilično zločest, i to onako paušalno (bez ikakvog temelja).

i ne, naravno da nisam ni K ni H ni Š ni ta sretnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija