Jump to content

g. Floki "isplate dijela plaće na crno"


cigo1

Preporučene objave

g. Floki,

s obzirom da me pomalo pere demencija, ja bi te lepo prosil da objasniš još jemput onu svoju tezu po kojoj,radnik koji je primao dio plaće na crno" može neisplatu tog dijela plaće tražiti da mu se isplati a pri tom ne snosi suuodgovornost za utaju poreza. Jednom si to objašnjaval al znaš ne? :-D Pitatelji u zadnje vreme često postavljaju to pitanje,pa te lepo prosim da to razjasniš. Fala v napred. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oprostite g.Cigo kaj se mešam, al ovo i meni nije jasno. Jer kolko ja znam obveznik i doprinosa i poreza je radnik ili osoba kojoj se isplaćuje, jedino kaj je obveznik obračuna i isplate kod obračuna isplatitelj. Jedino ak to ni nekakava rupa u zakonu, tj stvar toga da kod nas ne zna ljevica kaj radi desnica. Znači ti možeš dokazat da ti je bil to dužan isplatit, pa ga tužiš, pa presude u tvoju korist, a sud u stvari ne zanima jel je na to trebalo obračunat doprinose i poreze jer je to briga porezne uprave. Pa moš nagrabusit tek ak oni skuže? :misli:

Stvarno i mene zanima odgovor na ovo pitanje jer zbilja ima puno toga da poslodavci dio isplaćuju na "crno", pa im posle to ustežu i moš se slikat.A kad ti treba posel moraš pristat na te uvjete, jer ak ne buš ti bu neko drugi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti ne moraš pristati na takve uvijete. To te nitko ne sili.

Ja znam da ima puno ljudi kojima odgovara da dobiju dio plaće na "crno" jer u tom slučaju dobiju više novaca nego da im je na sve ooračunan porez, prirez i doprinosi.

 

Slažem se da to nije uredu od poslodavaca, ali isto mislim da nije uredu niti od radnika da se složi s takvim načinom isplate plaće a da onda stvaraju probleme.

Zanima me i u slučaju prijeve nadležnim institucijama kako biste dokazali takav način isplate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

većinom su radnici primorani da imaju i crni dio plaće

i problem je većinom kod raskida ugovora o radu što gotovo nikad ne dobiju crni dio i eto problema

i ja molim g.Flokija ako opet može objasnit dio oko prijave

jer stvarno je toga previše i nažalost mislim da klin se klinom izbija tj. ako ne na lijepo idemo po zakonu

pozdrav :palac:

znanjem protiv nepravilnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija