Jump to content

Deložacija ili neko drugo rješenje


Virtualgirl

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Nalazim se u jednom pravnoj situaciji u kojoj sam u najnepovoljnijem položaju te vas molim za pomoć.

 

Vlasnik sam stana 1/1 koji mi je majka darovala za vrijeme života. U stanu živi moj otac te sam nažalost morala iseliti jer je život sa njim, uslijed psihičkih zlostavljanja postao nesnosan. Otac je u međuvremenu pronašao partnericu koja sa njim živi.

 

Ne žele izaći van iz stana. Ne znam kako to riješiti, a najgore od svega toga je što ne plaćaju režije te mi dolaze ovrhe.

Znači, čisti sam vlasnik 1/1, dohranila sam majku, plaćam dugove kojima nema kraja i jednostavno više nemam financijske mogućnosti za to.

 

Samo da još napomenem da je navedena gospođa najmoprimac stana od grada Zagreba, a živi u mojem stanu.

 

Molim Vas za rješenje. Znam da bih trebala pokrenuti tužbu protiv oca (i eventualno njegove partnerice) ali svi znamo da se taj spor neće riješiti 10 godina. Nažalost, više nemam ni novaca, ni mogućnosti da bih ušla u to.

Na kraju svega, još nemam sređen ni svoj život zbog svih tih problema, niti ću ikada imati ako ovo ne riješim.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ocu poslati pismeno preporučeno i sa povratnicom prijedlog za sklapanje ugovora o najmu.

(možda bi bilo da to odradi odvjetnik)

ako neće sklopiti ugovor o najmu tražiti deložaciju i naknadu nastale štete.

tužbom za naknadu štete tražiti od oca isplatu najamnine (stjecanje bez osnova- do 5.zadnjih godina),duga za režije (voda ,struja plin ,grijanje,)

 

za navedene radnje a obzirom na situaciju najbolje bi bilo angažirati odvjetnika.

 

gospođinog najmodavca obavjestiti o tome da je promjenila mjesto boravka (napustila stan)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija