Jump to content

molim za pomoć-čl.213,st.2


destiny9

Preporučene objave

molim vas za pomoć. rastavljena sam više od 4god., dijete je pripalo meni. nije mi htio dati razvod pa mi je uzeo dijete od 2 godine na prijevaru i otišao kod svojih roditelja. dijete nisam vidjela mjesec dana dok nisam dobila privremenu mjeru.

uglavnom, ovo je kratki uvod u ovo što slijedi: 2007.g. prijavio me mup-u da zlostavljam i zanemarujem dijete, ja sam pozvana u mup i dala svoj iskaz-totalne laži i nebuloze.

sinoć me nazvao i rekao da je dobio poziv od suda da se javi kao svjedok protiv tužene (mene). ja nisam dobila nikakvu tužbu na kućnu adresu a tužena sam navodno od državnog odvjeništva (njegove riječi) po čl.213, st.2.

kako je moguće da se pozove netko kao svjedok a tužena nema pojma o tome. i da li je moguće da se ta tužba odnosi na 2007.kada me tužio za to ili je nešto drugo u pitanju?

on kaže da je tada povukao tužbu.....recimo.

molim vas da mi sto prije odgovorite.

zahvaljujem unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On ne može "povući tužbu" za kazneno djelo iz čl.213.

 

Naime on nije oštećenik niti se za to djelo progon vrši na inicijativu oštečenika uopće.

 

Tu policija i državno odvjetništvo postupaju po službenoj dužnosti.

 

Ako smatraju da ima elemenata kaznenog djela s Vaše strane, onda je moguće da su podnijeli optužni prijedlog nadležnom općinskom sudu.

 

No odan bi pisalo da ste vi okrivljena, a ne tužena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na informacijama. ako sam dobro shvatila, to se ipak odnosi na 2007.godinu kada mi je poslao policiju na vrata i kada sam bila pozvana dati svoj iskaz mup-u? i što sad? njega su pozvali na sud da svjedoči a ja nemam pojma o ničemu.... kao što sam rekla, nisam dobila nikakvu tužbu. danas sam razgovarala sa svojim odvjetnikom i on mi kaže da čekam , tj.da nećemo ništa poduzimati dok ne dobijem i ja tužbu. znači to tako ide, nekoga okriviš za bilo što i onda si još u prednosti jer sud prvo zove tebe na saslušanje a druga strana nek se prži...???

da li ja mogu pokrenuti tužbu zbog klevete itd...

mislim , stvarno molim za savjet jer je u pitanju moje dijete!!!! što ja mogu učiniti? zadnje što želim je da moje dijete izložim dodatnom stresu .....

momentalno sam malo zbunjena jer se ne razumijem u sve te pravne cake, pa, ako sam napisala nešto glupo..., glupo je jer nisam upoznata sa bilo kakvim pravnim zakonima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste okrivljeni znači da se radi o kaznenom postupku.

 

Ako ste tužena, onda se radi o parničnom postupku (nema zatvora, novčanih kazni itd)

 

Možda su ga pozvali u okrivu istražnih radnji - dakle ona faza kad se samo ispitiva da li postoji kazneno djelo.

 

Odvjetnik Vam je u pravu.

Vaše je samo da čekate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno vam hvala. bio je na sudu i pitali su ga da li želi nastaviti sa tužbom... on kaže da ne.... njemu vjerovati.. uglavnom , pošto je kao odustao od daljnjeg postupka , na sudu su mu rekli da će pozvati i mene i da će mi predložiti par susreta sa psihologom ???? ako ne prihvatim, postupak ide dalje i mogu dobiti kaznu zatvora od - do...???? zaboravila sam u trajanju od koliko.

uglavnom, kad budem pozvana idem sa odvjetnikom pa ćemo vidjeti što je i koliko od toga što mi je rekao istina.

hvala vam još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija