Jump to content

Sveti Nikola


paukovi

Preporučene objave

Evo Sveti Nikola je......... :kavica::-) zanima me ,ako djeca čistačica u bolnici,,općini,,dobivaju 500 kuna po djetetu za Sv, Nikolu......šta dobivaju djeca branitelja?????? izgleda ništa- njima ništa ni ne treba; izgleda,,,,,,,,,a tek djeca onih malo više pozicioniranih od čistačica?????hm samo mogu nagađat.............. hvala

ovo je sve postalop ;;lzn::: :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čemu takav post osim čistog izazivanja nezadovoljstva i provokacije.

Naime, djeca čistačice i dekana na nekom fakultetu dobivaju istu sumu novaca jer je to regulirano kolektivnim ugovorima za određenu granu bilo su to javne službe, bilo su to državne službe i tako dalje.

Po čemu je, po če,mu bi djete branitelja trebalo dobiti neke novce, nema zakonskog temelja.

Ako ćemo po pravici, svatko je rođenjem imao jdnake uvjete za život, (kao štoće svi i umrijeti), svatko se nalazi kroz školovanje (osnovno i eventualno srednje) kako je znao, netko je učio netko se zaj#####o, oni koji su učili završili su kasnije i neke više škole čime su stekli i bolje pozicije a samim time i veče plače pa me zanima zašto su sad ti ljudi zli ili zašto njihova djeca bolje žive a samo jedna poveznica.

Po čemu je djete takvog branitelja gorje od djeteta nekog drugog branitelja kojemu se baš nije išlo u škole i ostao je raditi u srednjoj spremi jer djete jednoga ima pravo na stipendiju a drugo nema po osnovi cenzusa.

Osim toga čak je i pošteno da djete čistačice (osnovna ili eventualno srednja sprema) i dekana (visoka sprema) koji rade u istoj firmi dobivaju jednako to je po mojem viđenju fer i korektno i bez obzira bili oni branitelji ili ne ti ljudi (pazi sad ovo) rade i odgovaraju za svoj posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakonom i kolektivnim ugovorom je regulirano da zaposlenici u određenim tvrtkama iliti poduzećima, javnim službama.... dobivaju, kao zaposlenici darove za djecu, kao što je Presvetli napisao.

 

Paukovi, pomiješali ste kruške i jabuke, odnosno zaposlenike javnih službi i onih djelatnosti u kojima zaposlenici dobivaju darove i braniteljie tj. braniteljski status, a kao branitelj ne znači da si zaposlen i imaš pravo na dar za djecu.

Naravno, ukoliko si zaposlen kao branitelj dobit ćeš dar ako će dar dobiti i ostali uposlenici u istoj ustanovi ili tvrtki (bio ti branitelj ili ne svejedno).

 

U tvrtkama svi dobivaju isti dar-svotu novaca, od ravnatelja do čistačice, a što se tiče čistačica, vaše pitanje u kojem spominjete to radno mjesto zvuči malo diskriminirajuće prema čistačicama.

 

Svi bi mi voljeli da dobijemo darove za djecu kao što Višnja piše, ali nema za sve, ali dobro je da bar nešto dobiju djeca zaposlenih, ako uzmemo u obzir ovu recesiju i tešku gospodarsku situaciju ne samo kod nas već i u svijetu.

 

Uostalom, ako pogledate Zakon o pravima hrvatskih branitelja vidjet ćete (s obzirom da se pozivate na braniteljski status) da darovi za djecu nisu regulirani tim zakonom.

;-)

 

Prije 10-12 godina za dan Sv.Nikole branitelji su dobivali pakete za djecu od Ministarstva hrvatskih branitelja ali to je ukinuto odavno.

 

Uostalom, vaše će se dijete isto tako obradovati ako odete u trgovinu i nakupujete čipičipseva, bobiflipseva, poneku čokoladicu i to zbuksate u vrećicu na kojoj su božićni motivi i problem rješen (a to i nije skupo, uostalom kutija cigareta je 20 kuna, a za dvije kutije cigareta se može za dijete kupiti dovoljno-ovisno o dječjem apetitu).

 

wkjo8y.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ja nisam nipošto htjeo omalovažit rad jedne čistačice,,,naprotiv posao čistačice je za mene časniji od mnogih drugih poslova......... samo sam se pitao kako da se nitko nije u zakonu branitelja sjetio da su možda i njihova djeca zaslužila neki dar,, jer njihovi očevi su stvarali ovu državu, pa samo iznosim svoje mišljenje, nisam nikog htjeo povrjedit svojim postom.

Samo me zanimalo dali djeca branitelja možda imaju neko pravo na poklon. I normalno ja sam sam svojoj djeci napunio čizmice.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti prika, onda je trebalo malo drugačije formulirati pitanje jer moraš priznati kad pročitaš svoj prvi post ispada malo drugačije.

Uglavnom odgovoreno ti je, sva djeca svih branitelja koji rade u tvrtkama (neovisno na kojem radnom mjestu) a koje imaju predviđen dar za djecu imaju na to pravo i dobit će ga.

Djeca branitelja u mirovini nemaju nikakvu osnovu za dobivanje dara, naime nitko nije predvidio da bi oni u mirovini imali djecu u tolikom broju.

Eventualno je moguće da se neke udruge organiziraju i organiziraju darove za djecu ali tu se najbolje vidi rad braniteljskih udruga u kojima ste članovi kao i rad rukovodstava udruga za koje ste glasali na skupštinama kao i koje podržavate svojim članstvom(druga prilika im je šunkica za uskrs, i to ona za 20 Kn ne treba više).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

........... sve pet;;; nema problema,,nadam se da smo se razumjeli.... stvarno nisam nikog htjeo povrjedit. U gradu u kojem ja živim nije ništa bilo organizirano od strane udruga. Ma nema veze svi se pobrinemo sami za svoju djecu..pozdrav ;-)

Za šunkicu se slašem s tobom... uvjek postoji druga prilika. :smijeh::smijeh: bar nešto???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija