Jump to content

Obračun plaće-prvo zaposlenje


gordanap

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Želim zaposliti jednog radnika u svojem obrtu i čula sam da mi se ne isplati kupovati cijeli program za jednog radnika već da plaću mogu obračunavati ručnog ili s nekim pomoćnim programom s neta...Zanima me na koji način da to uradim, što mi sve treba? Da li imam kakve olakšice na radnika budući da je to osoba koja se prvi put zapošljava? da li modu plaću i sve ostalo knjižiti u troškove i kako? Molim vas za pomoć jer sam nova u tome...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obračun plaće zaista ne predstavlja nikakav problem a budući da radite samo za jednog radnika, još manje.

Pogledajte na netu da li možete pronaći način obračuna (RRIF,RIF,RiPup) ako se ne snađete napravimo jedan obračun.

 

Ukoliko zapošljavate radnika kojemu je to prvo zaposlenje možete koristiti mjere sufinanciranja zapošljavanja Hrvatskog zavoda za zapošljavanje + što ste oslobođeni plaćanja doprinosa na plaću u prvoj godini rada radnika.

(pogledajte malo podforum "Obrti")

 

Neto plaću,doprinose iz i na plaću, kao i porez i prirez na dohodak jesu izdatak obrta i knjižite ih u Knjigu primitaka i izdataka (izdaci na žiro račun ili izdaci u gotovini-ukoliko gotovinski isplaćujete neto), bez PDV-a,naravno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija