Jump to content

Obrt i specifični problemi


Snjezana25

Preporučene objave

Evo 4 dana već pregledavam forum i stvarno je odličan. Saznala sam dosta toga osnovnog šta me zanima da se

ne ponavljamo sa pitanjima.

 

Nadam se da sam sve dobro pohvatala,iako me muci par sitnica,pa molim nekoga iskusnijeg od mene da mi pomogne ako je moguce i kaže samo jesam li sve dobro pohvatala.

 

Otvaram sezonski obrt( suveniri,specijalizirani asortiman) koji bi trebao biti aktivan od 01.05/06 - 31.10.

70 % asortimana bi došla iz uvoza(takvih suvenira nema u hr-ili vrlo malo)

 

-Dakle moram kao djelatnost navest Uvoz,maloprodaju(4778.Ostala trgovina na malo

novom robom u specijaliziranim prodavaonicama)i usluge,recimo turističke(imam SSS trgovac)

 

1.Može li to sve skupa proć(Obrt za Uvoz,maloprodaju i turstičke usluge) Taj uvoz će biti sekundaran,po logici bi onda maloprodaja trebala biti navedena prva,jer tu ću od nje imati najveće prihode ,imam li pravo? Ovo otvaram kao vezani obrt,jel tako?

 

Specifični problemi(nisam našla odgovore na forumu)

Obrt(suvenirnica)bi trebala biti na povijesnoj građevini (XIII st.)

 

2. Koju adresu navesti u prijavi,ako ta građevina nije na nijednoj meni poznatoj adresi? Prijavljujem li onda mjesto prebivališta ili?

 

Uvoz..hmm..dakle trebala bi otvoriti 01.05,međutim robu ću platiti unaprijed tvornici ili 50% avansa im dati za proizvodnju

 

3. Kako mu to platiti a ne povrijediti pravilnik o plaćanju? Jer koliko sam pročitala ne smijem imati prometa po poslovnom

računu prije nego službeno otvorim vrata obrta. A glupo mi otpočet sa radom prije 01.05 i plaćati obaveze na sebe i bacit se u 7000 kn troška za ništa.

Huh..kako ovo riješiti?

 

4.Uvoz za sobom povlači pravilo da moram imati skladište? Može li se to ,nažalost,kako zaobići? Koja veličina je propisana u m2?

 

Za sezonske obrte vrijedi pravilo da ulaze u sustav PDV-a ako zarade preko 42.500,00kn (računa im se pola godine fiktivnog rada)

 

5.Ja ću PDV platiti na uvozu to znam,ali da li me to uvodi u sustav PDV-a automatski ili? Neman blage o matematici. Isplatili mi se porez plaćati paušalno ako "amo reći da" sama suvenirnica neće zaraditi preko 42,500,00 u sezoni?

 

6. Kako prodavati neke suvenire koje bi nabavila iz Internet web shopova u U.S.A?

 

Eto u nadi da ce mi netko odgovoriti,puno Vas sve pozdravljam i zahvaljujem-jer sam puno naučila na forumu. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija