Jump to content

Direktiva 2005/36 _regulirana profesija_pravo na rad


ekopaci1

Preporučene objave

Zdravstveni sam radnik sa zvanjem koje nije regulirana profesija u RH u sustavu zdravstva, dok u državi gdje sam diplomirala to zvanje regilirana profesija kao i u večini zemalja EU. Komora koja je osnovana i kojoj bi trebala pripadati, moju edukaciju priznaje do razine stručnog prvostupnika. Kako radim sa VSS besmisleno mi je da budem u Komori kao prvostupnik i time negiram svoju ino diplomu, a opet, s druge strane, mi govore da neću moći raditi u sustavu zdravstva bez licence. Kako sam shvatila odredbe Direktive 2005/36 smisao je da se omogući lakši protok ljudi na tržištu rada unutar prostora Europe a mi u RH ovime činimo suprotno. Stranac ili državljanin RH sa ino diplomom ne može u sustavu zdravstva raditi (s diplomom priznatom od AZVO, ENIC/NARIC ureda i zanimanjem upisanom u radnu knjižicu)i biti dio tima ukoliko ima razinu iznad prvostupnika. Zbog monopola srodne djelatnosti, mojoj se djelatnosti kojoj pripadam onemogućuje se bilo koji oblik daljne edukacije unutar RH više od razine stručnog prvostupnika godinama pa me zanima kako je moguće pozivati se na Direktivu 2005/36 kada dolazi upravo do zabrane rada sa ino diplomom koja spada u regulirane profesije a nisu sektorska zanimanja? Ne razumijem pojam opći sustav priznavanja kod reguliranih profesija.

Molim pomoć ili preporuku vrsnog pravnika koji bi zastupao nas nekoliko sa istim problemom

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija