Jump to content

povrat poreza za obrt


Maccos

Preporučene objave

trebao bi savjet u vezi postupanja lokalne porezne ispostave.

dakle ovako, prije godinu i nesto sitno sam otvorio obrt uz pomoc oca (koji je sam vlasnik nekoliko vrlo uspjesnih poduzeca).

bavim se promocijom i marketingom.

otac mi je posudio novac za nabavu opreme za ured, iznamljivnaje ureda te kupovimu sluzbenog auta (bez kojeg mi je poslovanje nemoguce jer tjedno SLUZBENO radim preko 2000km!)

prvo godinu poslovanja sam zavrsio sa gubitkom iz cistog razloga sto sam do kraja godine poslovao manje od 30 dana (od pocetka poslovanja).

ove godine radim dobro,poslovi idu,novac se okrece.

trazio sam (kako mi je knjigovodja rekao da imam zakonsko pravo) povrat poreza za auto,gorivo i uredsku opremu.

 

e sad tu pocinju problemi.

prvo su mi vise puta prigovorili da kako to da sam imao gubitaka proslu godinu, kako ja to poslujem.

prilazem papire ovogodisnje poslovanja, pa se to zaboravilo.

e onda pocinje tortura i maltretiranje.

trazili su me putne naloge. ja ih uredno ispunjavam, predani su.

pa su trazili ugovore sa klijentima (za te putove na koje sam isao sa sluzbenim autom). i to sam dao.

onda su trazili ispise poslovnih racuna da se vide transakcije za gorivo. i to sam predao.

pa je onda krenulo ugovore o pozajmici od moga oca..

i to sam predao.

i sad me oni traze da im predam dokaze o porijeklu novca mojeg oca.

predao sam prvo potvrdu o toj specificnoj svoti novca, te tocno gdje i kako je moj otac do toga novca dosao (samo do cifre koju mi je pozajmio).

ali to ih ne zadovoljava te traze od mene vise informacija, tj. vec dio ispisa transakcija njegovog poduzeca.

 

iako ja to imam (jer mi otac ima transparentno poslovanje) imam osjecaj da me oni to nemaju pravo traziti i da je to zadiranje u poslovanje mojeg oca u koje ta doticna porezna ispostava nema pravo provjeravati!

naravno oni mi sada prijete da ukoliko ne predam papire da ce mi odbiti povrat poreza te da necu dobiti nista.

radi se inace o svoti od oko 25000kn

 

dali ja imam pravo zalbe na takvo postupanje?

i dali oni imaju pravo traziti takve stvari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija