Jump to content

Odbijen prijedlog upisa vlasništva


ajambrov

Preporučene objave

Ovako, pokušati ću biti što precizniji.

 

Sestra i ja smo vlasnici stana koji je naša teta kupila u naše ime dok smo bili malodobni.

Silom prilika i nesretnim spletom okolnosti, žena od koje je stan kupljen je umrla 5 dana nakon kupoprodaje, a sam kupoprodajni ugovor nikad nije ovjeren kod jb.

Nakon toga (1995. god) se razvlači ostavinska rasprava njenih nasljednika u kojoj jedan sin pokušava "oteti" svu njenu imovinu, i njen stan (i novce koje smo mi platili za stan).

Ove godine smo dobili presudu protiv njenih nasljednika koja nam daje pravo da uknjižimo vlasništvo nad stanom.

Nakon što smo podnjeli prijedlog za upis dobili smo sljedeće riješenje:

 

Odredbom čl. 40 ZZK izričito je propisano da su upisi u zemljišnu knjigu dopušteni samo protiv osobe koja je u času podnošenja prijedloga za upis u toj zemljišnoj knjizi upisana kao vlasnik zemljišta ili nositelj prava u pogledu koje se upis zahtjeva, ili koja bar istodobno bude kao takova uknjižena ili predbilježena (knjižni prednik). Ako su zemljište ili neko knjižno pravo preneseni na više osoba uzastopno , može posljednji stjecatelj zahtijevati da se prijenos prevede neposredno na njega ako dokaže neprekinuti niz izvanknjižnih stjecanja

 

 

 

Mene zanima bi li riješenje iz ostavinske rasprave bilo dovoljan dokaz izvanknjižnog stjecanja ili je potrebno nešto drugo?

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija