Jump to content

pozdrav svim stvarnim ratnicima !!!


kitovo_mladunce

Preporučene objave

Imam pitanje pa ako netko zna TOCAN odgovor molim da mi pomogne(odgovori)!? U mirovinu sam otisao prije 3 godine iz civilstva kao pripadnik specijalne policije,pricuva,dobio sam opcu nesposobnost 60%vojno 40%civilno,cin desetnika ali tek sam sada dobio za stalno hrvi prvostupanjsko,dal vrijedi jos uvijek zakon da kad dobijem drugostupanjsko rjesenje,trebam dobiti i najvisi docasnicki cin kao i moji suborci koji su kao pricuvni sastav otisli ranije u mirovinu!??? Unaprijed hvala i pozdrav iz Osijeka!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kitovo_mladunce je napisao:

Imam pitanje pa ako netko zna TOCAN odgovor molim da mi pomogne(odgovori)!? U mirovinu sam otisao prije 3 godine iz civilstva kao pripadnik specijalne policije,pricuva,dobio sam opcu nesposobnost 60%vojno 40%civilno,cin desetnika ali tek sam sada dobio za stalno hrvi prvostupanjsko,dal vrijedi jos uvijek zakon da kad dobijem drugostupanjsko rjesenje,trebam dobiti i najvisi docasnicki cin kao i moji suborci koji su kao pricuvni sastav otisli ranije u mirovinu!??? Unaprijed hvala i pozdrav iz Osijeka!!!

 

Riješenje o statusu hrvi-a mogli ste poslati u mirovinsko i ako nije bilo trajno tj. ono 2.st.rješenje privremeno koje ste prvo dobili i od njih zatražiti da oni od MUP-a zatarže odgovarajuće policijsko zvanje koje vam pripada na osnovu statusa rvi-a i ostaloga što ima veze s MUP-om.

Tada MUP ako utvrdi da imate pravo na odgovarajuće policijsko zvanje isto rješenje o zvanju prosljedi mirovinskom a oni to zvanje prevedu u pripadajući vojni čin koji je u rangu s tim policijskim zvanjem.

 

Znači pošaljite riješenje u HZMO - područnu službu i od njih zatražite da oni od MUP-a zatraže gore navedeno.

 

Također ako vam do sada nije mirovina obračunavata tako da vam je u izračun mirovine uzet status RVI-a zatražite od mirovinskog i novi izračun mirovine po osnovu priznatog statusa.

 

To možete zatražiti sve u jednoj zamolbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E hvala imam vec obracun po privremenom hrvi ali sad sam dobio za stalnoo pa bi navodno trebao dobiti i cin veci,docasnicki najvisi jer sad sam desetnik,navodono,tako barem imaju moji suborci koji su prije mene umirovljeni,isto pricuvni sjp policajci, samo me zanima dal taj zakon jos vrijedi,i dal mogu traziti cin na osnovu trajnog prvostupanjskog rjesenja??? hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kitovo_mladunce je napisao:

E hvala imam vec obracun po privremenom hrvi ali sad sam dobio za stalnoo pa bi navodno trebao dobiti i cin veci,docasnicki najvisi jer sad sam desetnik,navodono,tako barem imaju moji suborci koji su prije mene umirovljeni,isto pricuvni sjp policajci, samo me zanima dal taj zakon jos vrijedi,i dal mogu traziti cin na osnovu trajnog prvostupanjskog rjesenja??? hvala

 

Prvostupanjsko rješenje vam ne igra, tj. u hzmo vam ga neće priznati , čekajte 2. st. rješenje pa onda pošaljite zahtjev prema hzmo-u kako sam vam objasnio a vezano za više policijsko zvanje. Šta će biti kasnije to ćete vidjeti.

 

A možete otići i do kadrovske službe bivše PU u kojoj ste radili kao pričuvni policajac pa se raspitajte i tamo vezano za isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija