Jump to content

Prekršajni nalog za plaćenu carinu i pdv


299

Preporučene objave

Da li carina ima pravo uvida u moje internet transakcije, točnije promet kreditnom karticom? Naime, naručila sam sunčane naočale iz SAD-a i na paketu je deklarirana cijena sa shippingom bila 30-ak dolara. Tražili me internet račun koji sam im poslala, naravno u skladu sa deklariranom cijenom. Od kuda im pravo provjeravati da li je to ispravan račun ili ne, pogotovo ako je cijena istaknuta na paketu? I sada mi poslali prekšajni nalog od 450 kn!!! Naravno nakon što sam platila 250 kn carine!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

imaju pravo po Carinskom zakonu tražiti dodatne dokaze kako bi utvrdili carinsku osnovicu za plaćanje uvoznih davanja

- ali nije mi jasno kako je uopće došlo do naplate ako se radi o robi za koju ste naveli da s shippingom vrijedi 30-ak dolara

- vrijednost pošiljke i to bez shippinga koja je manja od 160 kn ne podliježe naplati već se treba osloboditi

-

prekršaj ste napravili jedino ukoliko je jedna vrijednost robe na paketu, a vi ste platili veći iznos

- ukoliko ste platili točan iznos koji je naveden na paketu tada nema prekršaja

 

pozdrav, :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija