Jump to content

Otuđenje dijela imovine


Pohlepa

Preporučene objave

Poslije smrti moga pokojneg oca nasljedio sam parcelu koja je u katastru upisana 220m2 kvadrata i ja sam mislio da je to , to!

Medutim poslije 20 godina igrom slucaja sam saznao da je ona bila 520m2 kvadratnih. Moj pokojni otac je dao mom rođaku pravo sluznosti pjesice i kolima 3 metra da se on moze sluziti tim putem do svoje parcele. Medutim moj rodak (nakon iznenadne smrti oca 1987g.)- je prikrio taj dokument od mene i upisao taj dio sluznosti prolaza u svoju parcelu koja se nalazi sjeverno od moje parcele i u kompletu je prodao kao njegovo vlasnistvo mom drugom rodaku koji sada ima 1/1.

Da sada sve ne elaboriram jer iman strahovitih problema ,zavrsio sam 2 puta u zatvoru i iman novcanih kazni. Dva puta sam dao podnesak drzavnom odvjetnistvu. Trazeci da se vrati samo moje sto i pripada meni po oporuci . pa me samo zanima;,

 

1) Dali se moze to vratiti u prvobitno stanje kakvo je moj otac izmjerio i ovjerio sudski i ugovorom u javnog biljeznika, napominjen nisam prodavao niti potpisivao u korist drugoga. Dokumenti su bili skrivani i prikriveni svjesno da bi se netko okoristio tim djelom cestice da dobije put do svoje zemlje.

 

2) Dali se moze ponistiti taj ugovor o sluznosti putem zbog zloupotrebe i prekrivanja.

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

 

Dodatak:

1) SLIKA 1.

Prikaz originalnog izgleda zemljišta

http://img708.imageshack.us/f/img009k.jpg/

 

2) SLIKA 2.

Prikaz mog dijela zemljista nakon otudenja

Tumač;

CRVENO: Dio zemlje otuđen i pripojen katastarskoj čestici 4999

ŽUTO: Odnosno Katastarska čestica 5001 je moja zemlja, 5000 je čestica mog brata!

http://img109.imageshack.us/f/katastarzemlja.jpg/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija