Jump to content

Osnivanje "čudne" tvrtke


PoisonMM

Preporučene objave

Lijep pozdrav!

Prije svega, zahvalit ću se unaprijed svima koji će si dati truda pročitati moj upit. Stvar je sljedeće prirode - trenutno sam zaposlen na pola radnog vremena kao učitelj u osnovnoj školi, a htio bih registrirati tvrtku u mjestu prebivališta u kojoj bih radio drugu polovicu radnog vremena. Problem jest što nemam konkretnu ideju čime bi se tvrtka bavila već mi je isključivi razlog za pokretanje iste činjenica da bih radio u mjestu prebivališta. Dakle, to je jedini i osnovni razlog za osnivanje tvrtke.

 

S druge strane, značajan prihod ostvarujem sportskim klađenjem kladeći se u hrvatskim kladionicama kao i svi ostali punoljetni građani. Postoji li način da dio tih sredstava uplaćujem na račun tvrtke, a onda si potom od toga isplaćujem doprinose i plaću te podmirujem sve ostale troškove koje tvrtka ima i koje mora podmirivati? Samo bih htio napomenuti da sam svjestan itekako činjenice da mi se to nikako ne isplati, uzevši u obzir čiste isplate koje dobivam na blagajni kladionice, ali ću opet ponoviti - izrazito mi je bitno da sam zaposlen u mjestu prebivališta.

Svjestan sam da onome tko čita ovaj post sve ovo zvuči suludo (pa i nemoguće), ali zaista sam u takvoj situaciji i zanima me da li je moguće pokrenuti tvrtku s tom premisom, registrirati ju za koju djelatnost i na kraju kako i na koji način (ako je uopće moguće legalno) uplaćivati novac u tvrtku.

 

Na kraju, znam da se često na forumima poruke ovakvog tipa nazivaju spamom i smećem, ali sam dao sve od sebe da vas uvjerim da nije tako, nadam se da sam i uspio.

 

Hvala, uz najbolje želje u nadolazećoj novoj godini! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PoisonMM je napisao:

 

Svjestan sam da onome tko čita ovaj post sve ovo zvuči suludo (pa i nemoguće), ali zaista sam u takvoj situaciji i zanima me da li je moguće pokrenuti tvrtku s tom premisom, registrirati ju za koju djelatnost i na kraju kako i na koji način (ako je uopće moguće legalno) uplaćivati novac u tvrtku.

 

 

Ne samo da zvuči suludo, nego mazohistički.

 

Ne samo da bi to bilo bacanje novaca kroz prozor i živciranje nizašto (nemate čak ni ideju čime se baviti).

 

Čak bi netko (porezna, policija) mogao posumnjati da je tvrtna paravan za kakve ilegalne aktivnosti.

 

To je kao da na leđa staviš natpis 'Šutni me!'.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete pokušati, ali vi se na pladnju servirate poreznoj inspekciji i kaznenom progonu. Jednog dana pregledati će vaše knjige i shvatiti da se ne bavite ničim, tj nemate izlaznih računa koji bi dokazivali vašu djelatnost i vaše kupce, a prihodi redovito stižu -stvar je jasna:pranje novca.

 

Račune ne možete izdavati bez veze(fiktivni računi), jer kada vas budu kontrolirali pregledati će i kupce vaših roba ili usluga. Po svakom izdanom računu morate obračunati i pdv i iznos uplatiti poreznoj upravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda ste već imali ideju, ali razmislite, da Vaše uplate imaju titular - DOKAPITALIZACIJA. Izvor sredstava koje unosite moraju biti potkrepljene isplatnim potvrdama kladionice, kako bi se moglo utvrditi da je novac legalan, tj da je na njega već plaćen porez. Svakako vam je jasno da će Vas se oporezovati po završnom računu, ali ćete moći legalno isplaćivati svoje plaće, na koje ćete podmiriti sve poreze i doprinose - tj bit ćete višestruko oporezovani. Bilo bi dobro da se o ovoj KONSTRUKCIJI savijetujete sa nekim boljim knjigovođom, koji će voditi knjige Vašeg društva.

:kavica::kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija