Jump to content

Prometna - kako dokazati da nisam kriva?


Pahuljicaa

Preporučene objave

Doživjela sam prometnu nezgodu s izlijetanjem vozila. Uzrok je bilo istrčavanje divlje životinje koju nisam udarila, ali izbjegavanje tog udarca me zanijelo i izbacilo s ceste.

Putnik ( suprug u alkoholiziranom stanju) i ja nismo ozlijeđeni, auto je jako oštećeno. Vozila sam 40km/h gdje je ograničenje 30, ali sam vjerovatno u panici stisnula gas umjesto kočnice.

Novi problem nastaje kad u tom nepristupačnom terenu moramo dozvati pomoć, a mobiteli su ostali u autu ispod ceste. Suprug, ohrabren alkoholiziranošću kreće po mračnom kamenjaru po telefon i pada na kamen, te ozlijedi rebra.

Problem je što istražni sudac ne vjeruje u naše iskaze o načinu ozlijeđivanja, i ja sam sada suočena sa optužnim prijedlogom da me se kazni sa 6 mj zatvora (!!!)uvjetno na 2 godine zbog prometne s teško ozlijeđenim osobama.

Kako da dokažemo da nisam kriva za njegovu ozljedu, a mislim da nisam kriva ni za prometnu jer tu životinju nitko nije mogao predvidjeti?

Je li moguće da ću za vožnju ( pa čak i 60km/h koliko je napisao vještak) dobiti zatvor?

Moram li imati odvjetnika ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pahuljicaa je napisao:

Suprug, ohrabren alkoholiziranošću kreće po mračnom kamenjaru po telefon i pada na kamen, te ozlijedi rebra.

Problem je što istražni sudac ne vjeruje u naše iskaze o načinu ozlijeđivanja,

 

Naravno da vam ne vjeruje - povreda rebara od pojasa ili udara tjela u upravljač uobičajena je kod prometnih nesreća. U kamenjaru ljudi lome ruke, noge, glavu, itd., a najrijeđe rebra.

Lagali ste i o brzini kretanja.

 

Ako od nekog pravite budalu, neće vam biti sklon.

 

 

A pogotovo nemojte lagati kada tražite pravni savjet.

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekada se dogodi skup nesretnih okolnosti koji ukratko prepričani ne izgledaju vjerovatno. Ali, zanemarivši ostale, može li mi netko sa sličnim iskustvom reći kako se gleda ta okolnost divljači na cesti, koja je pobjegla u mrak i neće svjedočiti. Nekako mi se čini sličnim primjer drugog automobila koji prijeđe na vašu stranu, vi stradate a on pobjegne. Uzima li se to uopće u obzir kod suđenja, s obzirom na nemogućnost dokazivanja? Pa trezvena osoba s dugim vozačkim stažom, bez prethodnog ijednog prekršaja, bez trunčice alkohola, pa čak i pri brzini 60km/h ne izlijeće baš tek tako s ceste!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija