Jump to content

prijava za ugriz psa


fio

Preporučene objave

Šetao sam psa starog 7 mj. na uzici. Ususret nama šetao je vlasnik sa svojim psom starim 6-7 godina također na uzici. Psi su jedan drugom prišli i ponjušili se,nakon čega je njegov pas počeo gristi mojeg i to toliko jako da se moj nije mogao istrgnuti. Dok je vlasnik samo gledao svog psa ja sam počeo otvarati čeljusti njegovog psa i jedva nekako oslobodio svojeg, nakon čega je njegov pas snažno ugrizao mene za prste na lijevoj i desnoj ruci i natkoljenicu lijeve noge. Kad sam se uspio osloboditi vlasnik tog psa rekao mi je da uzmem svoga i da bježim. Nakon tog incidenta odveo sam svog psa veterinaru na šivanje,a ja sam otišao na hitnu gdje sam dobio dvije injekcije protiv tetanusa a rane su mi sanirane. Razmišljao sam da li da prijavim taj slučaj policiji,što sam i učinio na nagovor nekih ljudi i susjede koja je to gledala sa prozora. Policija je došla do mene i uzela moju izjavu. Nakon toga su otišli do vlasnika tog psa i on im je izjavio da je moj pas mene ugrizao a ne njegov. Na kraju smo ja i on dobili prijave.

 

Zanima me sada da li on može dokazati tu njegovu laž i da li da povlačim svoju prijavu ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzeti odvjetnika i tužiti tog vlasnika psa privatnom tužbom zbog ozljeda koje ste zadobili.

 

Prekršaj iz čl. 31. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira ste počinili obojica. Ne možete povući nikakvu prijavu, policija kažnjava obojicu da se nauče pameti, a najvjerojatnija odluka suda će biti potvrđivanje kazne iz policijskog prekršajnog naloga, još uvećan za troškove postupka.

 

Ubuduće, vi na svog psa stavite brnjicu, a kad vidite bilo kojeg drugog da šeta psa bez nje, možete zvati policiju.

 

Uvidit će te da ste nerazumno postupili dopuštajući približavanje pasa i ne vjerujem da će te to više ponoviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemože se tretiraju se jednako štene od 7 mjeseci i odrsli pas od 5-6 godina.

nije navedeno o kojim pasminama pasa se radi.

dali je pas koji je ugrizao pod veterinarskim nadzorom.

 

vlasnik psa(opasne stvari) odgovoran je za nanošenje štete.

policija podnosi prijavu a sud utvrđuje krivca i kaznu.

iskazi svjedoka su bitni (ali i dob psa)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija