Jump to content

obračun plaće


lana_057

Preporučene objave

Radim zadnju godinu i pol u jednoj privatnoj firmi. U ugovoru o radu mi je bila navedena neto plaća od 7000 kn.

Kad su se u 7.mjesecu promijenile one stope za 1 i 3 porezni razred, plaća mi je narasla na 7108 kn. Onda sam stavila dijete na svoju poreznu karticu i plaća mi je narasla na 7333kn.

Prošli mjesec su mi dali povišicu; u aneksu ugovora o radu stoji da će mi "poslodavac isplaćivati osobni dohodak u iznosu od mjesečno netto 7500 kn".

Po meni, to znači da će moja plaća biti 7500 kn + porezna olakšica za dijete - ukupno oko 7725 kn. A ja sam dobila plaću točno 7500 kn. Znači, ja sam dobila povišicu od 267 kn a ne 500 kako mi je rečeno.

Mogu li oni koristiti tako moju poreznu olakšicu? Čini mi se da ne.

Ako ja maknem dijete sa svoje PK kartice, morat će mi svejedno isplaćivati 7500 kn jer je to plaća po ugovoru, ali ću ja onda svoju olakšicu moći ostvariti kroz godišnji povrat poreza. A to znači da će mi povisiti bruto plaću jel tako?

Meni više paše da ja to dobivam kroz plaću, ali ako će me ovako "muljat" onda mi nema druge.

Pomagajte, molim vas!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lana_057 je napisao:

Ako ja maknem dijete sa svoje PK kartice, morat će mi svejedno isplaćivati 7500 kn jer je to plaća po ugovoru, ali ću ja onda svoju olakšicu moći ostvariti kroz godišnji povrat poreza. A to znači da će mi povisiti bruto plaću jel tako?

Meni više paše da ja to dobivam kroz plaću, ali ako će me ovako "muljat" onda mi nema druge.

Točno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija